Je velmi spokojený, točí-li se vše kolem něho. Zaútočí-li někdo na jeho hrdost, sexuální zdatnost nebo jiné vlastnosti, na které je hrdý, pak dokáže velmi silně zařvat a vystrčit drápy. V jádru není zlý, i když dokáže nahánět strach. Poskytne-li se mu dostatek obdivu, je poddajný a přítulný. Dokáže být skvělým přítelem, stejně jako silným nepřítelem. Dokáže se rozdat, jen aby bylo obdivován a milován. Bez rodiny a přátel se cítí ztracen.  Libuje si v pohodlí a přepychu. Jde mu hlavně o prestiž, úspěch a lásku. To vše se také může podepisovat na jeho proporcích.

 

Vhodná jídla
Všechna jednoduchá, neokázalá, s převahou ovoce a zeleniny. Drůbež bez kůže, ryby, hovězí maso, celozrnné pečivo a těstoviny.

 

Čemu se vyhýbat

Alkoholu, všemu vysoce kalorickému,  a protikladně kombinovanému a hlavně nestřídmosti, což při jeho povaze bývá velmi nesnadné.

 

Sport
Všechny sporty, jež v sobě mají výzvu, vzrušení  a výbušnost – squash, tenis, zumba, aerobic atp.

Dispozice k nemocem
Lev je ovládán srdcem. Musí si tedy dávat pozor na choroby srdce a oběhový systém. Mívá sklony k otylosti, trápit jej také mohou bolesti páteře a kloubů, možné jsou vyrážky a teploty.

 

Lékárna přírody
Všechny rostliny posilující srdce. Např. rozmarýn, hloh, kontryhel atd.