Nemají na nic čas, jsou nedochvilní do všeho se pouští s nadšením, ale  málokdy něco dokončí. Charakterizuje je tak jistá povrchnost. Je pro ně takřka nemožné držet nějakou dobu dietu, dodržet cvičební režim, či být chvíli v klidu. Baví je všechno, avšak u ničeho obvykle nevydrží. Pro mnohé se nadchnou, máloco dotáhnou do konce. Nesnáší rutinu, dráždí je řád. Možná i díky tomu, jim sklony k obezitě moc nehrozí.

Vhodná jídla
Všechna lehká, snadno stravitelná jídla, která nezatěžují organismus. Jídelníček musí být pestrý a pokud možno by se jídla neměla moc opakovat. To by jim přineslo stres.

Čemu se vyhýbat

Těžkým, tučným a komplikovaným pokrmům. Vzhledem k tomu, že mají dispozice k dýchacím nemocem, by se měli vyhýbat kouření a pobytu ve znečištěných prostředích.

Sport
Všechny sporty vyžadující vzruch, dynamiku, okamžitou reakci a společenské aktivity – kolektivní sporty, tanec, aerobik, a jako protipól aktivity zklidňující tělo i duši – jóga, meditace atd.

Dispozice k nemocem
Oblast dýchání (slabé plíce, astma atp.) a náchylnost k úrazům či nemocem horních končetin. Méně odolné také bývají nervy a trávení

Lékárna přírody
Plicník lékařský, prvosenka jarní, kozlík lékařský, divizna velkokvětá, oman pravý