Zákeřná nemoc dokáže nejmenším pacientům sebrat život během pouhých deseti měsíců. Když rodiče Johanky zjistili, že v Česku už pro ni není pomoc, rozhodli se i s pomocí Nadačního fondu Nina pro speciální léčbu až v Paříži.
Dobrá zpráva
A teď při poslední kontrole přišly úžasné zprávy. „Při porovnání Johančina nádoru nám bylo sděleno, že se nádor za dva měsíce zmenšil. Z původních 3,54cm na 3,17 cm. Bylo nám také řečeno, že čím méně je nádor bílý, tím je to lepší, protože to znamená méně nádorových buněk,“ popisuje pro Blesk maminka Denisa.
Začátek cesty
Kontrola v pařížské nemocnici po týdnech nejistoty, jak se léčba vyvíjí a zda na Johanku funguje, přinesla velmi silné emoce. „Nemohli jsme zastavit pláč, byla to strašná úleva,“ vypráví maminka, která ale zároveň jedním dechem dodává:
„Je to ale teprve začátek naší cesty, stojíme nohama na zemi a víme, že to příště může být lepší, ale také nemusí. Víme to. Věříme, ale nechceme se rouhat,“ dodává paní Denisa. Rodina si teď může užít klidný vánoční čas, stopa pochyb a strachu ale přesto zůstává velmi silná. Zase se všichni budou ptát, co ukážou za dva měsíce výsledky další kontroly…
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Co je difúzní intrinsický pontinní gliom (DIPG), kterám holčička trpí?
Tento typ nádoru postihuje především děti ve věku od 3 do 16 let. Nádor ničí nervy, které zásobují oční, obličejové a polykací svaly. Na onemocnění proto mohou upozornit zvláštní pohyby očí, nezřetelná řeč, potíže s polykáním či udržením rovnováhy, nebo pokles jedné části obličeje. Protože nádor bují hluboko v mozku, operace není možná.
Představujeme poslední příběh Zázraku Blesku: Tadeáška (5) poznamenala mozková obrna! Zázrak bude každý…
Prezident Pavel v Hráčích: Choďme na prevence. Ministru Válkovi popřál brzké uzdravení hrc, GenLive/Blesk, Vera Renovica