Funguje vaše imunita tak, jak má?

Pokud patříte mezi jedince, na které se bacil jen podívá – a už jej chytíte, zřejmě jste se zařadili do skupiny lidí s oslabenou imunitou. Pokud jste nuceni brát dokonce několikrát ročně antibiotika, vaše tělo potřebuje nastartovat své přirozené schopnosti, aby mohlo čelit výzvám. Určitě si nepřejete, abyste museli kvůli další viróze opět zůstat doma. Doplňte proto tělu důležité látky potřebné pro správné fungování obranného systému.

Začněte s vitamíny

Vitamíny a minerály jsou důležité látky, které naše tělo potřebuje pro své správné fungování. Zatímco jedny jsou zodpovědné za správnou stavbu kostí, jiné jsou nezbytné pro náš imunitní systém. Vitamíny na posílení imunity si navíc naše tělo nedokáže vyrobit samo, a je tak nutné je pravidelně přijímat z okolního prostředí, například ve formě doplňků stravy. Základem je například vitamín C, který zodpovídá za celou řadu nezbytných funkcí v našem organismu. Vitamín A a D jsou další příklady látek, bez kterých se neobejdeme. Jsou totiž důležitými stavebními kameny naší imunity.

Víte, co dokážou probiotika?

Věděli jste, že probiotika umí mimo jiné zlikvidovat patogenní mikroorganismy, které přežívají v našem trávicím traktu? Tímto výrazně pomáhají celému imunitnímu systému, co se tvoří především v našich střevech. Probiotické látky navíc udržují optimální pH prostředí, aby bylo umožněno správné fungování buněk potřebných pro naši obranyschopnost. Laktobacily, bifibakterie a další látky tak dokážou mnohem více než jen příznivě ovlivnit stav střevní mikroflóry. Užívání probiotik tak rozhodně patří právem na seznam 7 tipů, jak posílit imunitní systém.

Psychika je důležitější, než jste si mysleli

Psychické rozpoložení člověka je další stavební kámen celého obranného systému. Chemické procesy probíhající při silných emocích jako jsou deprese, smutek, stres nebo strach, mají svou dohru na našem fyzickém stavu. S příchodem podzimních sychravých dnů se proto nebojte a udělejte si pravidelně radost. Zapojte se do dobročinných aktivit ve svém okolí, pusťte se do nové sportovní nebo zájmové aktivity, a nenechte se zbytečně strašit médii. Žijte obezřetně, nikoliv ve strachu.

Kurzem hygieny jsme již prošli

Poslední měsíce nám jasně ukázaly, že hygiena se opět stává běžnou součástí našeho myšlení. Umývat si pravidelně a důkladně ruce, používat desinfekční gely nebo mýdla, to jsme slyšeli již stokrát. Nyní nezbývá, než tyto nabyté vědomosti uplatňovat také v každodenní praxi a starat se o to, abychom tak pomáhali chránit před respiračními onemocněními jak sebe, tak i své okolí.

Léky na posílení imunity

Pokud víte, že je vaše obranyschopnost oslabená, můžete si pomoci speciálními přípravky k tomu určenými. Léky na posílení imunity mají mnoho podob – od přírodního zdroje silného vitamínu C, až například po léky, které obsahují vhodně sestavené enzymy mající schopnost účelně ovlivnit imunitu. Navíc je tento enzymatický prostředek schopen urychlit procesy hojení v těle, tlumit záněty, otoky a krevní sraženiny. Jedná se o účinný a prokázaný způsob, jak svou imunitu nastartovat.

Nezapomeňte na betaglukany

Poslední látkou, kterou bychom nechtěli vynechat, jsou betaglukany. Tyto stavební součásti buněčných stěn některých organismů se již dlouhodobě ukazují jako výborný přírodní produkt, který dokáže povzbudit naši imunitu. Betaglukany jsou obsaženy například v hlívě ústřičné, v pivovarských nebo pekařských kvasnicích, v mořských řasách nebo v některých obilovinách.

Tak chraňte své zdraví, jak jen to jde.