Společně s Českou lékárnickou komorou (ČLnK) poradíme, jak bude načítání eReceptů s dokladem totožnosti probíhat.

Můžete si vybrat 

K vyzvednutí léků už nepotřebujete jednotlivé identifikátory několika eReceptů. Od lékaře i nadále dostanete identifikátor k eReceptu na papírové průvodce, v SMS, v aplikaci nebo e-mailem, ale pokud v lékárně předložíte průkaz totožnosti, nemusíte již tyto identifikátory ukazovat nebo diktovat.

Pošlete si potomka

Výdej léku na eRecept bude nadále možný i bez předložení průkazu totožnosti. Když nebudete mít občanský průkaz u sebe nebo vám léky bude vyzvedávat například rodinný příslušník, proběhne výdej léků na základě načtení identifikátoru eReceptu jako dosud. 

Ztotožnění v registru

U lékaře se ujistěte, že má vaše osobní údaje zapsané správně. Jedná se o vaše jméno a příjmení, datum narození a adresu. Tím dojde k tzv. ztotožnění v registru obyvatel, které je podmínkou zjednodušeného výdeje léků na eRecept pomocí průkazu totožnosti. 

Pozor na platnost 

Pokud eReceptu skončí platnost nebo ho lékař zruší, lékárník ho pomocí průkazu totožnosti nenačte.

Poraďte se se svým lékárníkem, jak si své léky vyzvednout bez stresu a bezpečně.
Poraďte se se svým lékárníkem, jak si své léky vyzvednout bez stresu a bezpečně.
Autor: Profimedia

Co je identifikátor eReceptu

Je to dvanáctimístný kód složený z číslic a písmen. Tato kombinace je jedinečná pro každý elektronický recept. V lékárně se po jeho zadání zobrazí lékárníkovi informace o předepsaných lécích na daném receptu. Identifikátor eReceptu je možné načíst několika způsoby – naskenováním QR kódu z mobilu, z papírové průvodky nebo přepsáním 12 znaků identifikátoru, např. ze SMS přijaté pacientem ve starších tlačítkových mobilech.