19. listopad 2019
Svátek slaví Alžběta, zítra Nikola

Malé černé zázraky jsou plné vitamínů! Přinášíme 10 důvodů proč si dát ostružiny

/
 • Ostružiny jsou prospěšné našemu zdraví.
  1. září 2016 ● 10:00

  Lesy nejsou jen plné hub, ale také malých černých zázraků!  Ostružiny jsou nejen chutné, ale také velice zdravé. Podívejte se, čím pomáhají našemu zdraví a jak je správně využít.

 • 1.

  Černé zázraky

  Černé malé zázraky zpomalují množení nádorových buněk, hlavně u rakoviny střev, plic a prsu. Také pomáhají proti stárnutí! Navíc udržují náš imunitní systém ve skvělém stavu. Působí proti průjmu a při žaludečních problémech. Urychlují také hojení ran a zaženou rýmu, nachlazení, angínu i kašel. Ženy zbavují menstruačních bolestí. Dále zlepšují stav cévního systému. Ulevují při křečových žilách a hemoroidech a zvyšují prokrvení při poruchách erekce.

  Ostružiny

 • 2.

  Důležitá je barva

  Ostružiny jsou plné minerálů a vitamínů! A to zejména vitamínu C, vitamínu B, fosforu, železa, hořčíku, vápníku, kyseliny listové, karotenu, draslíku a bioflavonoidu. Čím mají ostružiny  sytější barvu, tím víc prospěšných látek obsahují.

  Ostružiny

 • 3.

  Nejsou pro každého

  Čerstvé ostružiny nemůže jíst úplně každý. Odpustit by si je měli lidé se záněty střev, žaludku a žaludečními vředy nebo poruchami činnosti žlučníku.

  Ostružiny

 • 4.

  Čas na čaj

  Příprava je jednoduchá. Lžíci sušeného listí ostružin zalijte čtvrt litrem horké vody, nechte 5 minut odstát a pak už jen stačí slít a pomalinku pít.

  Ostružiny

   

 • 5.

  Vsaďte na přírodu

  Pakliže chcete, aby černé zázraky pomohly vašemu zdraví, musíte za nimi do lesa. Nejzdravější jsou totiž listy a plody planě rostoucích rostlin.

  Ostružiny

   

 • 6.

  Zdravé listí

  Prospěšné je ostružinové listí. To je dobré na léčení průjmu, zánětů a krváceních v trávicím a močovém ústrojí. Kloktání zas pomáhá při léčbě aftů a dalších zánětů v krku a ústech. Koupele z odvaru z listů pak poslouží při kožních onemocnění. Čaj z listů pomáhá při rýmě, nachlazení bolestech v krku, angíně, zápalu plic, vysokém tlaku i asteroskleróze.

  Ostružiny

 • 7.

  Speciální ostružinové mojito

  Potřebujete: 4 lžičky hnědého cukru, 2 limetky, grenadinový sirup, hrst ostružin, několik lístků máty, ledovou tříšť, perlivou minerálku.

  Postup: Do čtyř skleniček dejte po lžičce hnědého cukru a lžíci grenadinového sirupu. Pokrájejte limetky a také je rozdělte do skleniček. Doplňte ostružinami, mátou a rozdrťte. Přisypte ledovou tříšť a zalijte minerálkou. Milovníci alkoholu můžou přidat bílý rum.

  Ostružinové mojito

  Fotogalerie
  8 fotografií

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy