Přímo v brněnském Klokánku jsme provedli měření dioptrií u všech třinácti dětí starších 3 let,“ uvádí Jan Vaverka, optometrista oční kliniky NeoVize, a dodává: „Kromě dioptrií jsme testovali také konvergenční souhyb a motilitu očí. Naměřené výsledky jsme konzultovali s naší paní primářkou, docentkou Šárkou Skorkovskou, a na základě toho pozvali na detailnější vyšetření k nám na kliniku celkem devět dětí.“

Daniel při vyšetření subjektivní refrakce v NeoVizi
Autor: Neovize Group s.r.o.

Devět z třinácti dětí lépe uvidí

Šest dětí ve věku 10-17 let podstoupilo důkladně vyšetření v Oční klinice NeoVize Brno. „Všech šest dětí dostalo předpis na brýle. Ve většině případů je trápí krátkozrakost, ale některé i dalekozrakost,“ uvedla Doc. Šárka Skorkovská, primářka oční kliniky NeoVize.

S recepty a s dětmi jsme následně zašli do oční optiky OptoVize, kde jim naše optičky pomohly s výběrem obrouček. Brýlové obroučky všem dětem věnovala společnost Color-Optik. Do vybraných obrouček jsme pak zabrousili brýlové čočky dle předepsaných hodnot. Čočky zase věnovala společnost Opti-Project. Všechny nás moc těší, že děti dostaly krásné a moderní brýle, ze kterých měly obrovskou radost,“ vysvětluje PR manažerka Oční kliniky NeoVize, Lenka Tuzová.

Ivanka z brněnského Klokánka si v OptoVizi vybírá nové brýlové obroučky
Autor: Neovize Group s.r.o.

Skupinka tří dětí od 3 do 10 let na vyšetření do NeoVize dorazí 29. června.

Na špičkovou péči nejsou peníze

Poprvé si vyzkoušet brýle mohly děti ve čtvrtek 23. června. Ostré vidění vykouzlilo na jejich tvářích blažené úsměvy. „Děti jsou nadšené a my také. Mnohé z nich do teď ani nevěděly, že brýle potřebují, nebo že mohou vidět ještě lépe. Určitě jim to ulehčí ne příliš jednoduchý život,“ říká zástupkyně  brněnského Klokánka, paní Marcela Bublová, a dodává: „Všem, kteří se na pořízení brýlí pro naše děti podíleli, jsme velmi zavázáni. Děti k nám často přicházejí v ne příliš dobrém zdravotním stavu. Zejména zuby a oči bývají často problematické. A často není v našich silách a možnostech, abychom dětem mohli zajistit tak důkladnou péči, jakou jim naši partneři poskytli.“

Vybrat ty nejkrásnější brýle nebylo vůbec jednoduché
Autor: Neovize Group s.r.o.

Klokánek je zařízení Fondu ohrožených dětí – občanského sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Klokánek poskytuje přechodnou pomoc dětem, o něž se ze závažných důvodů nemůže postarat nikdo z blízkých příbuzných. Klokánek FOD Brno má pověření MPSV jako zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc.