17. červenec 2019
Svátek slaví Martina, zítra Drahomíra

Ženský orgasmus: 4 pravdy, které jste o něm možná nevěděli!

/
 • Ženský orgasmus už dávno není tabu!
  12. února 2016 ● 09:41
   

  Ještě do poloviny 20. století bylo ženám do hlavy vtloukáno, že na prvním místě v sexu je uspokojení partnera. Dnes už se ženskému vyvrcholení věnuje
  stejná pozornost a my vám prozradíme, co jste o orgasmu možná ani nevěděli!

 • 1.

  Je zdravý!

  Proč je dobré mít pravidelný sex a orgasmus? Kromě toho, že v nás probouzí dobrou náladou, taky dokáže posílit imunitní systém. Zvyšuje se při něm totiž hladina látky imunoglobulin A, která podporuje imunitu v boji s různými viry, například chřipkou a nachlazením.

  Ženský orgasmus už dávno není tabu!

 • 2.

  Proč ho předstíráme?

  Podle studií sexuologického ústavu předstírá občas orgasmus 70 % žen. Důvodů je mnoho. Mezi ten nejčastější patří strach, že zklamou partnera. Muži si zase často myslí, že pokud ženu nepřivedou k rozkoši, není s ní něco v pořádku. Dalším častým důvodem, proč žena vyvrcholení předstírá, je ten, že chce styk ukončit.

  Ženský orgasmus už dávno není tabu!

 • 3.

  Jak si ho užít?

  Sexuální prožitek začíná v hlavě. Zabrzdí ho, když žena není uvolněná a myslí na každodenní starosti nebo se strachuje, jestli se partnerovi líbí. Dámy, vyhraďte si na sex dostatek času, uvolněte se a prožívejte milování s partnerem naplno. Za žádnou cenu ale orgasmus nepředstírejte. Jak má potom váš milenec vědět, co se vám skutečně líbí?

  Ženský orgasmus už dávno není tabu!

 • 4.

  Tlumí bolest!

  Těsně před orgasmem se prudce zvýší hladina hormonu oxytocinu a dochází k masivnímu uvolnění endorfinů. Tyto hormony (říká se jim hormony štěstí) tiší bolest, artritidu, migrénu nebo menstruační křeče.

  Ženský orgasmus už dávno není tabu!

   

   

Témata

sex orgasmus

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy