Stále větší počet lidí podstupuje tzv. refrakční operaci, kdy z oka odstraňujeme čočku čirou. Smyslem těchto operací je zbavit člověka závislosti na brýlích .Kolem 45. roku života totiž nastupuje tzv. presbyopie neboli laicky řečeno „vetchozrakost“. Lidská čočka ztrácí  schopnost akomodace a tak lidé v tomto věku nevidí bez brýlí do blízka, ačkoliv dosud viděli na dálku i blízko dokonale, třeba i díky předchozímu laserovému zákroku v mladším věku.

Autor: Oční klinika Horní Počernice

Jak při operaci katarakty , tak i při refrakčních operacích stále více dominuje implantace tzv. trifokální čočky. Je to multifokální implantát, který svému nositeli umožňuje vidění do dálky, blízka i na střední vzdálenost bez brýlí. Tato “tříohnisková” čočka postupně nahrazuje dříve používaný typ ,tzv. bifokální - “dvojohniskovou” čočku, která neumožňuje potřebnou kvalitu vidění na střední vzdálenost.

Trifokální nitrooční čočka vám nabízí život bez brýlí. Umožní práci do blízka (čtení, práci s mobilním telefonem…), stejně jako na střední vzdálenost (počítač, navigace a přístrojová deska v autě…) spolu s kvalitním viděním  do dálky (televize, řízení auta…). Součástí  současné špičkové nitrooční refrakční chirurgie je využití speciálního femtosekundového laseru stejně jako digitálního navigačního sytému.

Autor: Oční klinika Horní Počernice

Dlouhodobá zkušenost, obrovské soubory pacientů, špičkové technické zázemí a používání nejmodernějších typů implantátů , dokonalé předoperační vyšetření, individuální výběr typu zákroku pro každého klienta, doživotní péče po zákroku je zárukou spokojenosti našich klientů.

Implantace trifokální nitrooční čočky na Oční klinice v Horních Počernicích změnila život již  stovkám lidí. Velmi rádi přivítáme i vás.

Fotogalerie
3 fotografie