Cukrovka nebolí, postižený člověk o ní tedy nemusí dlouhou dobu vůbec vědět. Na diabetes se často přijde náhodně a nezřídka v již dost pokročilém stadiu. „Cukrovka nevzniká z důvodu nadměrného slazení, ale její příčinnou je nevhodný životní styl, tedy přejídání a málo pohybu. Až 90% diabetiků II. typu je obézních,“ dodává dietoložka PhDr. Karolína Hlavatá, odborná garantka iniciativy Vím, co jím a piju.

Pozor na diabetes

Cukrovka má dva typy. „Diabetes mellitus 1. a 2. typu mají sice podobný název, ale jde o dvě naprosto rozdílné nemoci. Mají však jeden společný rys a tím je zvýšená hladina cukru v krvi,“ vysvětluje Karolína Hlavatá.

Diabetes 1. typu se může objevit v kterémkoli věku, ale nejčastěji postihuje děti a mladé dospělé. „Podstatou je nedostatek inzulínu, a to následkem zničení takzvaných B buněk slinivky břišní, které inzulín produkují. Nemocný je již celoživotně odkázaný na aplikaci inzulínu. Součástí léčby jsou samozřejmě i režimová opatření, hlavně dostatečná pohybová aktivita a zdravá, vyvážená strava,“ uvádí dietoložka Hlavatá.

Diabetes 2. typu je v dospělé populaci velice rozšířený a platí, že čím je člověk starší, tím je riziko vzniku tohoto onemocnění vyšší. „Rozlišují se dva typy této nemoci. Diabetes spojený s obezitou  a diabetes bez obezity," říká Hlavatá.

Podívejte se na reportáž o cukrovce.

Jak se cukrovce vyhnout?

Roční přírůstek pacientů s diabetem je v České republice 25 až 30 tisíc nemocných ročně! V dalších 20 letech bude každý 10. Čech trpět touto chorobou. Cukrovce však lze snadno předcházet. „Denně snězte dvě porce ovoce, pět porcí zeleniny a dvě porce mléčných výrobků. Vybírejte si libové maso, celozrnné pečivo a tuky a sladkosti jezte umírněně,“ radí Hlavatá.

Kontrolujte cukr

S výběrem výživově hodnotných potravin poradí spotřebitelům snadno a přehledně logo Vím, co jím. Jediným pohledem na obal zjistíte, že produkt má nízký obsah rizikových živin, jako jsou sodík, jednoduchý přidaný cukr, nasycené a trans mastné kyseliny. Mnohé potraviny, nesoucí logo, mají i vyšší obsah vlákniny, která je pro lidské tělo nedocenitelná. V současné době je označeno přes 300 výrobků a další neustále přibývají.