Řepa obsahuje důležité minerální látky jako draslík, hořčík, železo, jod, mangan, zinek a má i vysoký obsah vitaminu C a E.

* Podporuje kardiovaskulární systém – její barvivo rozšiřuje věnčité tepny a zpevňuje stěnu vlásečnic

* Snižuje krevní tlak – pijte 2 šálky šťávy denně

* Posiluje imunitní systém

* Povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči

* Pomáhá při rekonvalescenci, borelióze a klíšťové encefalitidě

* Má pozitivní vliv na zrak

* Zbavuje střeva jedovatých látek – denně 150 ml šťávy - a odstraňuje zácpu

* Pomáhá při ateroskleróze – doporučuje se 20 až 100 ml syrové šťávy denně

* Dodává pružnost a lesk pleti, vlasům i nehtům

* Vyvolává optimističtější náladu

Červená řepa proti rakovině

Šťáva se doporučuje jako prevence a součást léčby rakovinného bujení. Užívají se až 3 menší sklenky denně. Na prevenci stačí 1 sklenička jednou až dvakrát týdně.

Důležitá pro těhulky

Je plná kyseliny listové – šťáva z jedné řepy obsahuje 34 ˇdoporučené denní dávky – která pomáhá eliminovat vrozené vady a podporuje správný vývoj mozku ještě nenarozených dětí.

Stop diabetikům

Jediný, kdo by si při konzumaci červené řepy měl dát pozor, je cukrovkář. Obsahuje totiž vyšší množství sacharidů.

Tip: Jezte hlavně syrovou řepu nebo z ní vylisovanou šťávu. Vařením ztrácí obsah užitečných látek

Dobroty z řepy - rychlé a zdravé:

Bořšč

Řepu uvaříme ve slupce, nechám zchladit a nakrájíme na kostky. Pak zprudka na pánvi osmahneme cibuli, česnek a hovězí maso, přidáme koření na vývar a dusíme. Až bude maso poloměkké, vložíme k němu opraženou kořenovou zeleninu, syrové brambory a uvařenou řepu. Na závěr ještě přidáme zelí a kopr. Hotový bořšč podáváme se zakysanou smetanou nebo bílým jogurtem.

Zapečená

Do zapékací mísy naskládáme plátky červené řepy, zakápneme olejem, přidáme špetku skořice, osolím a vložíme do trouby – na 200 stupňů pečte zhruba 35a ž 40 minut. Pak mísu vyndáme, na rozpečenou řepu položíme sýr balkán nebo feta a pečeme dalších 15 minut, dokud sýr nezezlátne. Podáváme s pečivem nebo bramborami.

Salát

Za syrova můžeme řepu přidávat do zeleninových salátů, buď nakrájenou na tenké plátky, nebo nastrouhanou. V kombinaci se zelím, křenem, ořechy, jablkem, vařeným bramborem a jogurtovou či majonézovou zálivkou a podobně je to elixír nabitý vitaminy a minerály.