Stačí k tomu solidní připojení k internetu To už je dnes na vysokých školách a jejich kolejích zvykem. Nic pak nebrání tomu, užít si třeba Cyberpunk 2077 ve full HD rozlišení i s náročnými světlenými efekty, které vykreslí ray tracing. Ani peněženka moc trpět nebude, služba stojí 269 Kč měsíčně.

Autor: NVIDIA Ltd.

Streamujte hry jako seriály

Streamování je hitem posledních let. Z tzv. "cloudu" lze streamovat hudbu, filmy a seriály nebo do něj ukládat soubory. Odehrávají se v něm také výpočetní operace řady aplikací. A streamovat lze i hry. GeForce NOW možnost "pronajmout" si výkon herního počítače na dálku a hrát některou z více než 1000 podporovaných her na téměř kterémkoliv zařízení včetně notebooků, chromebooků, chytrých telefonů, Maců nebo třeba zařízení Android TV. Mezi tyto hry patří i téměř stovka free to play titulů včetně takových pecek, jako Fortnite nebo Rocket League.

Autor: NVIDIA Ltd.

Pokud již některou z podporovaných her vlastníte, není třeba si ji znovu kupovat. Se službou lze snadno propojit Váš účet na platformách Steam, Epic Games Store nebo GOG, jedinou podmínkou je, že musí GeForce NOW podporovat kombinaci hry a obchodu. Knihovna se také pravidelně rozšiřuje o nové tituly každý týden v rámci tzv. GFN Thursdays. A že nejde jen o "kosmetické" přírůstky, dokazují novinky z poslední doby jako dlouho očekávaná strategie Humankind, nejnovější díl populární série Life is Strange nebo oznámení podpory Marvel's Guardians of the Galaxy či Far Cry 6 již v den vydání.

Jde to i zdarma

GeForce NOW kromě placeného členství priority nabízí také program "Free". Ten nabízí hodinovou délku jedné herní seance, po níž je třeba připojit se znovu. Na rychlou bitvu např. ve Fortnite je to ale akorát. A hodinové úseky lze řadit za sebe libovolně dlouho, jen ve špičkách je potřeba počítat s čekáním na opětovný přístup. Pokud tedy hrajete jen občas a zároveň se spokojíte s free to play tituly, nemusíte utratit ani korunu.

Autor: NVIDIA Ltd.

Placené členství se nazývá Priority, nabízí šestihodinovou délku seance, prioritní přístup do služby a také RTXON vychytávky, které jsou typické pro grafické karty GeForce RTX známé z výkonných herních strojů: podporu ray tracingu a NVIDA DLSS, které se stará o vyšší výkon a detailní obraz. Stojí již zmíněných 269 Kč za měsíc a pokud si službu předplatíte na rok, dostanete dva měsíce zdarma. Za 2690 Kč na rok tak máte nadupané herní PC, které by jinak stálo mnohonásobně více.

Váháte, zda je toto řešení pro vás?

Rozhodně doporučujeme si službu zdarma vyzkoušet. A pokud máte na koleji slušné připojení po kabelu, ale využití v notebooku brání třeba zastaralá a pomalá wifi karta, která nezvládá rychlejší protokoly, není problém pořídit si adaptér s portem pro síťový kabel do USB. Ceny nebývají o moc vyšší než jedno měsíční předplatné.

Autor: NVIDIA Ltd.

Zasloužený relax ve virtuálním světě po náročném dni stráveném studiem nikdy nebyl dostupnější.