Na náměstí študáci zaparkovali vyřazený kloubový autobus se svými portréty v životní velikosti za okny. Za volant »usedla« třídní učitelka Markéta Šímová, aby je symbolicky dovezla k maturitě. „Jedná se o vůbec největší maturitní tablo, které kdo v Česku doposud vymyslel,“ zdůraznil komisař České knihy rekordů Vilém Doležal. „Chtěli jsme uctít památku naší školy. Po prázdninách už bude spojena s dalšími dvěma jihlavskými středními školami a zanikne,“ uvedl jeden z aktérů nevšední akce.

Vytáhli ho z kopřiv Autobus do Jihlavy přivezla před časem soukromá fi rma z Ostravy, skončil v kopřivách u vlakového nádraží. „Vypůjčili jsme si ho do 8. května. Pak bude rozebrán a poputuje do šrotu,“poznamenal maturant Jakub Klement.

Tablo třídy EL 4, ročník 2010 až 2014
Kloubový autobus Karosa,
typ B941
Délka: 17,5 m
Šířka: 2,5 m
Výška: 3,1 m
VELIKOST POSTAV
V OKNECH:
Výška: 63 až 74,5 cm
Šířka: 47 až 53 cm

Soutěž Blesku o nejlepší tablo: Vyhrajte 20 000 Kč na maturitní večírek!

Maturanti, pozor! Blesk pořádá soutěž o nejlepší maturitní tablo. Blýskněte se a vyhrajte 20 000 Kč, ať můžete oslavit maturitu! Jak se přihlásit?
● Až do 19. května se můžete na www.blesk.cz přihlašovat a vytvářet soutěžní profi ly.
● Tablo může přihlásit pouze osoba starší 18 let, nejen člen třídy, ale i rodič nebo učitel.
● Hlavní cenu – 20 000 Kč – vyhrává třída, jejíž tablo obdrží největší počet SMS hlasů. Celorepublikové SMS hlasování vypukne 20. května a potrvá až do 3. června, kdy budou zveřejněny výsledky.