Pro přespolní kdosi vymyslel infocentra. Ty má město hned tři. Jedno na vlakovém nádraží, druhé na náměstí Svornosti a třetí pod zámkem. Ubytovací systém funguje na provizi infocentru, ale ve výsledku neplatíte nic navíc.
Na informacích vám například najdou ubytování ve dvoulůžkovém pokoji za 750 Kč na noc. Deset procent (75 Kč) dáte v infocentru a zbytek doplatíte v penzionu (675 Kč).
Zámek Český Krumlov patří mezi nejzachovalejší u nás i přesto, že je doslova továrnou na turisty, která odbaví za hodinu dvě tisícovky zákazníků. „ Barevné deštníčky, billboardy nebo přemrštěné ceny tady nemají co dělat,“ říká správce zámku Pavel Slavko.
Co inspektorce vadilo? Velké fronty na WC. Zámek nabízí i barokní divadlo za 250 Kč vstupného. To ale bylo v době naší inspekce vyprodané. A komu se v zámku líbit nebude? „Nespokojenéíbudou opilí vodáci, cyklisté, kteří si nebudou mít kde dát kolo, a rodinka se psem,“ přiznává Slavko. „Takové lidi tady stejně nechceme…“
Hodnocení:
Restaurace na zámku dělají přes den jen rychlé občerstvení za neúměrně vysoké ceny, třeba za obyčejnou omeletu tu chtějí stovku! Tři WC na zámku jsou vyznačena na tabuli na prvním nádvoří. Na orientační tabuli uvnitř je ale jen jedno, lidé tak stojí zbytečně fronty. To je ovšem jediná věc, která se dá Českému Krumlovu vytknout, a proto dáváme čtyři hvězdy.