V některých zemích stojí euro tolik, jako ještě nikdy. Kromě toho jsou lákavé nabídky luxusních hotelů, jež nabízejí velké slevy.

Dobrým příkladem je Island. Stát stojí před bankrotem. Kurs islandské koruny ve srovnání s eurem extrémně propadl. Dříve byla dovolená na Islandě extrémně drahá. Vysoké ceny tam sice zůstaly, ale díky změně kurzu se nakupovat na Islandě dá.

Fotogalerie
10 fotografií

Podobně je na tom Maďarsko. Také tam hrozí státní bankrot. Ceny jsou tam nyní pro nás výhodné a k tomu všemu ještě klesají ceny hotelů.

Také v evropských metropolích může člověk hodně ušetřit a přitom si užívat luxusu. Je jedno jestli Řím, Paříž nebo Londýn, všude jsou hotely levné jako ještě nikdy.

Dokonce se dá ušetřit i na cestování letadlem. Ceny letenek do Jižní Ameriky drasticky klesly.


Tady se teď dovolená vyplatí:

Obzvláště špatně je na tom nyní Island. Zatímco počátkem roku bylo možné za jedno euro dostat pouze 70 islandských korun, nyní za jedno euro pořídíte ve směnárně 180 islandských korun. A to už se vyplatí!

Noc v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu Art-Déco-Hotel Borg v Reykjavik zaplatíte 95 eur.

Luxusní hotel Borg

Hotel Borg
Autor: wikipedia

Vedle ledovců a gejzírů je Island znám především svými horkými prameny. Nejznámějším termálním pramenem, který má 40 stupňů, je Modrá laguna.


Londýn patří k nejdražším metropolím Evropy. Přesto i anglická libra zaznamenala oproti euru neuvěřitelný propad.

Tower Bridge v Londýně
Autor: wikipedia

Během finanční krize je dovolená v Anglii prostě snadno dostupná. Přesto zůstavají mnohé hotelové pokoje prázdné. Důsledkem toho hotelové služby zlevňují.

A tak můžete přespat v luxusní pětihvězdičkovém hotelu May Fair až do konce dubna 2009 za osmdesátiprocentní cenu.


Doteď byla dovolená v Karibiku nedostupná kvůli vysokým cenám letenek. Ty se nyní zlevnily o 25 procent. Dovolená snů je konečně nadosah.

Karibik
Autor: wikipedia


A ještě jedna evropská metropole se teď vyplatí. Jedná se o město lásky: Paříž. Cena hotelů značně klesla, a to až na 40 procent!Luxusní hotely jako je například The Saint James and Albany je levnější o 20 procent.

Paříž
Autor: wikipedia


Ani před takovým městem jako je Řím se krize nezastavila. Hotely jsou zde levnější až o 33 procent.

Koloseum v Římě
Autor: wikipedia


Podobná situace je i v Jižní Americe. V Rio de Janeiru se v prosinci teploty pohybují kolem 30 stupňů.

Pohled na město Rio de Janeiro.
Autor: wikipedia
A co takhle lenošit na sluníčku na Copacabaně? Ani to není nemožné. Ceny letenek klesly o čtvrtinu.


Maďarský forint zaznamenal také úpadek. Je na tom hodně podobně jako islandská koruna. Za euro dostanete až 260 forintů. O prázdniny to bylo jen 228 forintů.

Budapešť v noci
Autor: wikipedia

Aby sem hotely přilákaly hosty, výrazně zlevnily své služby. A tak například noc v pětihvězdičkovém hotelu Gresham Palace v Budapešti stojí v prosinci 220 eur. Přitom ještě nedávno byste museli zaplatit 340 eur!


Ušetřit také lze v Algarve v Portugalsku. Za dvoulůžkový pokoj v hotelu Vila Vita Parc zaplatíte až do konce března jen 190 eur. V létě potom stojí ten samý pokoj o tři sta eur více.