Studentský účet může mladé naučit o financích a jejich správě mnoho užitečného. Díky tomu se zvýší pravděpodobnost, že budou v dospělosti s financemi nakládat efektivně. Například mBank nabízí mladým ve věku 15 až 18 let studentský účet mKonto #navlastnitriko, jehož založení a vedení je zcela zdarma.

A co všechno se díky tomuto účtu mohou naučit? Třeba držet si přehled o příjmech a výdajích. Díky chytré mobilní aplikaci mBank budou mít kdykoliv a kdekoliv přehled o všech transakcích a pohybech na účtu, mohou si dokonce bezplatně aktivovat notifikace, které je upozorní na jakýkoliv pohyb, a také sledovat, jak moc během jednotlivých období utrácejí. V aplikaci mohou také spravovat platební kartu, která je k účtu zdarma, například měnit limity pro různé typy transakcí, některé typy transakcí blokovat nebo si v ní zobrazit údaje o kartě, což přijde vhod při nákupech na internetu.

Jednou z nejzákladnějších dovedností při práci s penězi je spoření. K mKontu #navlastnitriko je možné založit až čtyři spořicí účty eMax Plus, na které si studenti mohou odkládat peníze dle libosti. Další užitečnou funkcí je mSpoření, díky kterému se při každé platbě odkládá malá částka na spořicí účet. Vlastník účtu si může nastavit, jestli se má jednat o procento z platby, zaokrouhlení sumy, nebo pevnou částku. Spořit je možné až na 8 cílů, které lze založit i zrušit za pár vteřin, pojmenovat podle svého – například „Dovolená“ nebo „Nový počítač“ – a na každém si nastavit jiný způsob odkládání peněz. Cíle jsou pak přehledně k dispozici v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví.

„V mBank chceme dát studentům prostor naučit se efektivně spravovat finance. Proto se snažíme poskytovat služby a nástroje, které jim to umožní,“ říká Petr Žabža, ředitel pro akvizici a aktivaci klientů mBank.

Nyní může prvních 500 klientů získat bonus až 1000 Kč při založení nového účtu a splnění následujících podmínek:

  • podání žádosti a založení účtu v době kampaně s vyplněným promo kódem „TRIKO“ – 100 Kč,
  • spárování aplikace s účtem – 300 Kč,
  • 1 platba kartou na platebním terminálu (POS terminál), mobilem přes Apple Pay nebo Google Pay či hodinkami pomocí Garmin Pay nebo Fitbit Pay – 300 Kč,
  • 1 platba na internetu zadáním údajů karty nebo přes Apple Pay či Google Pay – 300 Kč.

Akce trvá od 1. 9. 2021 do 31. 10. 2021, případně do založení prvních 500 účtů.

Více informací na www.mbank.cz