Sjednání půjčky o víkendu zabere pár minut, není k němu potřeba nic víc než internetové připojení a peníze klient obdrží ještě ten stejný den. Na druhou stranu musí počítat s tím, že u většiny společností nedosáhne na více než 100 tisíc korun, u některých horní hranice úvěru činí ještě méně. Tomu odpovídají i krátké doby splatnosti.  

Kromě jednoduchého a rychlého vyřízení disponují víkendové půjčky velice benevolentními podmínkami. Obvykle na ně dosáhnou i nezaměstnaní, cizinci a jedinci, kteří již splácí dluh jinde či je na ně uvalena exekuce. Podobně hovoří také tvrdá data z průzkumů. Tyto průzkumy ukazují i negativa půjčování peněz, například nedávno publikovaný průzkum ukázal, že polovina Čechů považuje systém exekucí za neférový.

Banky půjčky o víkendu nenabízejí, zájemci se proto musí obrátit na nebankovní společnosti. Mezi ty nejoblíbenější a nejověřenější patří Zaplo, Provident a CreditPortal. S jejich podmínkami a jednotlivými produkty podrobně seznámí portál NavigatorUveru.cz

Půjčka o víkendu na účet 

Heslo „půjčka na účet o víkendu” společnosti často využívají jako pouhé lákadlo. Když si klient o úvěru přečte víc, zjistí, že i když žádost podá ihned, peníze na účet dostane až v nejbližší pracovní den. 

.
Autor: Pexels.com

Bankovní převod o víkendu však dnes již není nic nemožného. Řada tuzemských bank totiž umožňuje tzv. okamžité platby, které jsou zpracovávány okamžitě. I o víkendu. Které banky to jsou?

  • Air Bank
  • Banka Creditas
  • Česká spořitelna
  • ČSOB
  • Equa bank
  • Fio banka
  • Komerční banka
  • mBank
  • Moneta Money Bank
  • Raiffeisenbank

Pro bezproblémový transfer o víkendu je nezbytné, aby okamžité platby podporovala jak banka žadatele, tak banka poskytovatele. Vyplacení peněz na účet i o víkendu slibuje například Turbocredit půjčka od společnosti DSCredit.

Půjčka o víkendu v hotovosti 

Většina společností však upřednostňuje půjčku na ruku bez účtu, jejíž realizace je podstatně jednodušší. Předání peněz v takových případech probíhá různými způsoby, záleží na konkrétním poskytovateli. Někteří své pobočky otevírají i mimo pracovní dny. 

Například Zaplo spolupracuje s řetězcem trafik GECO, kde si klient peníze může ihned vyzvednout. Vyplacení půjčky od CreditPortal probíhá pro změnu na čerpacích stanicích EuroOil. Na území České republiky se nachází bezmála 200 poboček, přičemž některé jsou otevřené nonstop.

.
Autor: Pixabay.com

Zástupci společnosti Fair Credit Czech či EC Financial Services, ale i dalších žadatele o půjčku v hotovosti navštěvují přímo u nich doma. Donesou s sebou veškeré potřebné dokumenty a smluvenou hotovost a vše vyřídí za pár minut, aniž by klient musel kamkoliv chodit. Není ale problém ani domluvit se na schůzce na nějakém neutrálním místě

Víkendová půjčka vyjde draho

Žadatel o půjčku o víkendu by neměl zapomínat na skutečnost, že primárním cílem nebankovních společností je vydělat peníze. Účtují si proto velice vysoké úroky, RPSN a další poplatky. Klient tak ve finále společnosti zaplatí mnohonásobně více, než si půjčil. 

Benevolentními podmínkami nebankovní poskytovatelé na své produkty lákají i jedince, kteří později takové částky nejsou schopni splácet. Každý by si proto měl dopředu dobře rozmyslet, zda úvěrem svou finanční situaci ještě nezhorší a zda pro něj neexistuje vhodnější řešení. 

I při výběru společnosti je potřeba být obezřetný, dát si pozor na podvodníky a v ideálním případě spolupracovat výhradně s prověřenými subjekty