S jedinečným řešením přišli až bankéři v ČSOB, ve které se rozhodli vedle zelené hypotéky, autopůjčky nebo podílového fondu vodního bohatství mít i ekologickou platební kartu. Tím, že se k její výrobě použije recyklovaný plastový odpad, se ušetří 3,2 gramu plastového odpadu a sníží se uhlíková stopa o sedm gramů oxidu uhličitého.

„Zelenou platební kartou pomáháme přírodě a myslíme na lidi, kterým není lhostejný osud naší planety a životního prostředí. Za jediný rok vydáme karty obsahující tři tuny plastu, a to přitom vyměňujeme klientům karty až po pěti letech. V budoucnu klientům také nabídneme možnost mít tzv. virtuální kartu, uloženou například jen v mobilu,“ vysvětluje Jan Sadil, člen představenstva ČSOB zodpovědný za retail.

Jak si zelenou kartu pořídit?

Se zelenou kartou ČSOB se platí u obchodníků od letošního října. Nejrychleji se k ní dostanou ti, co si nově otevřou běžný účet Plus Konto. Založit Plus konto lze pohodlně online přes internetové stránky banky, klientské centrum nebo při návštěvě pobočky.

Příroda a čistý vzduch na prvním místě

Jak banka myslí na přírodu a podporuje zdravý život, lze nejlépe poznat v pražských Radlicích. Ten, kdo zná tuhle část hlavního města z devadesátých let minulého století, nyní těžko uvěří svým očím. Po obou stranách údolí jsou ukryté v bohaté zeleni prosklené budovy bankovní centrály ČSOB Kampus pro 5000 zaměstnanců. Součástí je i 177 geotermických vrtů, úsporný systém řízení energie a svody a zásobníky pro dešťovou vodu. A samozřejmostí jsou nabíjecí místa pro elektromobily a elektrokola.

Rádce pro ekologické bydlení

Pokud také sníte o úsporném bydlení v souladu s přírodou, nabízíme Vám užitečného pomocníka a rádce - tzv. e-book Úsporný dům. V něm se dozvíte jak a z čeho stavět, čím dům nebo byt vybavit, ale také jak získat peníze. Stát totiž poskytuje dotace pro zelené projekty a v ČSOB lze získat výhodnou zelenou hypotéku. K té patří i sleva z úrokové sazby 0,1 procenta, sleva 45 procent na pojištění nemovitosti, sleva 30 procent na energetický štítek, zdarma zařízení odhadu nemovitosti a žádná starost se zástavní smlouvou na katastru.

1x1 pixel counter :