Zapojte se do soutěže

Vyhrát je snadné. Na webových stránkách www.prozams/mojezavodka stačí odpovědět na šest jednoduchých otázek, připojit k tomu fotku jídelního lístku nebo poledního menu z Vaší kantýny a jste ve hře!

Hraje se o patnáct výher po dvou tisících korunách. Své šance zvýšíte, pokud na Instagramu přidáte fotografii samotného jídla s hashtagem #mojezavodka. Pak se navíc dostáváte do losování o další poukázky v celkové hodnotě 5 tisíc korun.

Inventuru stravování v závodních jídelnách a kantýnách připravilo Sdružení pro zaměstnanecké stravování – ProZAMS. „Přehled o tom, jak se stravujeme restauracích během pauzy na oběd máme. Teď jsou na řadě jídelny a kantýny. Kvalita i nabídka jídel je zde na mnohem vyšší úrovni než dříve. Chtěli bychom získat podklady přímo od strávníků, abychom měli přehled o situaci v celé zemi,“ říká Linda Nejezchlebová, předsedkyně správní rady ProZAMS.

ProZAMS zejména zajímá skladba jídelníčku a to, kolik lidé za jídla platí. „Dodatečnou informací pak bude velikost porcí a prezentace pokrmů,“ uvádí šéfka ProZAMS. Cenová dostupnost jídel v kantýnách je podle ní v Česku mimořádná. „Ve srovnání s restauracemi je to úplně jiná úroveň. Kdo se stravuje jinde, bude asi hodně překvapen,“ doplňuje Linda Nejezchlebová.

Autor: Sdružení pro zaměstnanecké stravování

A jaká je ta vaše kantýna?

Soutěž trvá od 8. do 19 června 2020. „Tak rozsáhlý interaktivní projekt je novinkou. Slibujeme skutečně objektivní informace, které jinak nebývají dostupné,“ vysvětluje Linda Nejezchlebová.

V podnikových kantýnách se stravuje zdaleka nejvíce Čechů a to 1,8 milionu! Je to dokonce o půl milionu lidí více než těch, kteří v pracovním týdnu chodí na jídla do restaurací.

Projekt bude vyhodnocovat ProZAMS dohromady s dalšími experty na stravování. „Cílem projektu inventury stravování je získat dostatek informací, abychom mohli dát další doporučení pro závodní stravování. Správný jídelníček totiž zajistí v práci vyšší produktivitu a efektivitu. Nastavení správných stravovacích návyků je zásadní pro zdraví,“ doplňuje Linda Nejezchlebová.

Stravování v kantýnách má v Česku obrovskou tradici. U jeho zrodu stáli podnikatelé jako Tomáš Baťa nebo Emil Kolben. Ti věděli, že dobře najezený zaměstnanec je i spokojený zaměstnanec. Závodní stravování se u nás drží již přes 100 let.