A je "vymalováno"! V žádném hypermarketu v Česku si už nikdo za vyšetřené stravenky nepořídí nákup domů. Tesco, které jako jediné z velkých obchodních řetězců tenhle přepych svým zákazníkům umožňovalo, vám teď dovolí stravenkami ve svých nákupních centrech platit jen u pultů s grilovaným masem! Proč? Je to požadavek stravovacích společností, které poukázky na jídlo vydávají. Provozovatelé stravenek požádali hypermarkety o ukončení zaběhnuté praxe nákupu za stravenky prý kvůli tomu, že při nákupech v těchto centrech stravenky neplní svůj účel. "Stravenky jsou prvotně určeny pro zajištění stravování, proto došlo k omezení jejich využívání ve velkých hypermarketech, kde je v nabídce i nepotravinové zboží," vysvětlila mluvčí Tesca Jana Matoušková s tím, že omezení se nevztahuje na supermarkety Tesco. Ty jsou zatím jen v severních a jižních Čechách, ale přibudou i v Praze. Stejně jako dosud si prý za stravenky můžeme nakupovat i v odděleních potravin v obchodních domech Tesco. "Velkých hypermarketů, kde se stravenky přijímají jen u obslužných pultů s grilovaným masem, je 35. Ve zbylých 49 obchodech přijímáme stravenky bez omezení," uklidňuje Matoušková nespokojence.


Co je co v Tescu? * Hypermarket: obrovská nákupní centra, kde lze kromě potravin nakoupit i jiné zboží např.: elektro, sport, oblečení... * Supermarket: malé obchody-samoobsluhy * Obchodní dům (OD): v Česku jich má Tesco jen šest v Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Liberci, Brně a Plzni
Jak je možný nákup za "lístky" Řetězec - berou stravenky * Tesco hypermarket - u pultů s grilem * Tesco supermarket - ANO * Tesco OD - v oddělení potravin * Albert - na zboží okamžité spotřeby * Globus - jen v restauracích * Interspar - jen v restauracích A zde je neberou vůbec: * Hypernova * Lidl * Penny Market
Vadí vám, že nepůjde nakupovat za stravenky? Tomáš Fryč (24), podnikatel, Mělník Je hodně lidí, kterým stravenky pomáhaly vylepšit rozpočet. Pro ty jsou teď hypermarkety tabu, a to není dobrá zpráva. Iva Nejedlá (40), na mateřské, Praha V Tescu jsem nakupovala jen proto, že tu brali stravenky, které dostává manžel v práci. Teď budu nakupovat jinde, kde je lepší výběr. František Podhorský (68), důchodce, Praha Proč to zrušili? Je hodně lidí, kteří nemají čas jít na teplé jídlo, tak si za stravenku koupili salám a rohlík. To je špatné, že už to nejde. Eva Březinová (20), podnikatelka, Praha Taky jsem za ně kupovala jídlo domů. Proč má někdo určovat, jestli budu mít teplý oběd, nebo si teplé jídlo uvařím až večer doma?!