Česká pošta spouští novou službu, která nabídne srovnání cen benzinu a nafty v celé republice. Stačí »kliknout« na internetový portál České pošty ZDE a na interaktivní mapě uvidíte, jak se pohybují ceny Naturalu 95 nebo nafty v oblasti, která vás zajímá.

Rozdíl je až 5 Kč na litr

Údaje do mapy budou každý den posílat formou SMS čtyři tisíce motorizovaných doručovatelů. Nyní je zatím na internetové mapě možné sledovat ceny u 450 čerpacích stanic, ale do prázdnin chce Česká pošta monitorovat 2210 benzinek. Ušetřit se přitom dá celkem dost peněz. Jen v rámci Prahy se cenové rozpětí pohybuje v rozmezí 5 Kč na litru.

Podívat se můžete i na kvalitu

Náklady na nový systém jsou přitom podle ředitele České pošty Petra Zatloukala minimální. Spuštění a provoz portálu vyšly zhruba na 300 000 korun, data budou »za hubičku«. Při rozvážení zásilek budou zaměstnanci pošty na svých cestách sledovat ceny u čerpacích stanic a posílat do systému čerstvé »esemesky«.

Kromě cen benzinu a nafty nabídne internetový portál i informace o kvalitě pohonných hmot u jednotlivých benzinek, která tam bude dodávat ČOI. Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby pomůže nový systém řidičům tankovat kvalitní palivo za přiměřenou cenu.