Autosedačky pro děti do 13kg hmotnosti:

 

* * * * *
do 13 kg
Maxi CosiCabriofix s Easyfix
Cena cca. 7 221,- Kč

Maxi-CosiCabriofix-s-Easyfix
Maxi-CosiCabriofix-s-Easyfix
Autor: abl


Rok 2007: Skořepinová sedačka pro miminka s dětským zádržným pásem a Isofix-basis, v obrácené poloze ke směru jízdy, s upevněním Isofix dle seznamu typů nebo 3bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Velmi nízké hodnoty zatížení při čelním a postranním nárazu. Dobré vedení pásu. Dětská sedačka je ve vozidle stabilní. Opěrka hlavy velmi vysoko. Velmi malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky velmi jednoduché. Velmi lehce srozumitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: -

Charakteristika: Velmi dobrá sedačka se silnou stránkou v oblasti bezpečnosti a obsluhy díky Isofix-Basis. Hmotnost sedačky 3,5 kg (s Basis 12,2 kg). Dobré podložení nohou a výhled pro dítě. Velmi dobré čalounění. Lehce odnímatelný potah, nákladné čištění. Dobré zpracování. Výměna na
další vyšší třídu dětské sedačky bude nutná teprve tehdy, až bude přesahovat horní hrana hlavy přes skořepinovou sedačku.


* * * *
do 13 kg
Bébé Confort Creatisfix s Basis
Cena cca. 5 046,- Kč

Bébé-Confort-Creatisfix-s-B
Bébé-Confort-Creatisfix-s-B
Autor: abl


Rok 2007: Skořepinová sedačka pro miminka s dětským zádržným pásem, v obrácené poloze ke směru jízdy, s Basis nebo bez, pouze se 3bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Velmi nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu. Dobré vedení pásu. Opěrka hlavy velmi vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Velmi lehce srozumitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při postranním nárazu. Dětská sedačka se nedá zvlášť pevně spojit s vozidlem.

Charakteristika: Dobrá sedačka, která se dá namontovat i pomocí krátkých pásů vozidla. Hmotnost sedačky 3,8 kg (s Basis 7,2 kg). Jednoduché přizpůsobení dětských zádržných pásů. Velmi dobrá poloha pro nohy. Dobré čalounění. Lehce odnímatelný potah, který se dobře pere. Omezený výhled pro dítě směrem ven. Dobré zpracování. Výměna na další vyšší třídu dětské sedačky bude nutná teprve tehdy, až bude přesahovat horní hrana hlavy přes skořepinovou sedačku.


* * * *
do 13 kg
Chicco Synthesis X-Plus
Cena cca. 3 915,- Kč

Chicco-Synthesis-X-Plus
Chicco-Synthesis-X-Plus
Autor: abl


Rok 2007: Skořepinová sedačka pro miminka s dětským zádržným pásem, v obrácené poloze ke směru jízdy, pouze se 3bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Velmi nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu. Dobré vedení pásu. Opěrka hlavy velmi vysoko. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Lehce srozumitelný jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při postranním nárazu. Dětská sedačka se nedá zvlášť pevně spojit s vozidlem. Zvýšené nebezpečí chybné obsluhy.

Charakteristika: Dobrá sedačka se silnou stránkou v oblasti bezpečnosti a obsluhy. Hmotnost sedačky 3,1 kg . Velmi dobrá poloha pro nohy. Dobré čalounění a výhled pro dítě. Lehce odnímatelný potah, čištění je však nákladné. Malé vady zpracování. Výměna na další vyšší třídu dětské sedačky bude nutná teprve tehdy, až bude přesahovat horní hrana hlavy přes skořepinovou sedačku.


* * * *
do 13 kg
Concord Ion
Cena cca. 3 915,- Kč

Concord-Ion
Concord-Ion
Autor: abl


Rok 2007: Skořepinová sedačka pro miminka s dětským zádržným pásem, v obrácené poloze ke směru jízdy, pouze se 3-bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Velmi nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu. Optimální vedení pásu a velmi jednoduché přizpůsobení velikosti dítěte. Dětská sedačka je ve vozidle stabilní. Opěrka hlavy velmi vysoko. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Lehce srozumitelný jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při postranním nárazu. Dětská sedačka se nedá zvlášť pevně spojit s vozidlem. Zvýšené nebezpečí chybné obsluhy.

Charakteristika: Dobrá sedačka se silnou stránkou u bezpečnosti a obsluhy. Hmotnost sedačky 4,1 kg . Dobrá poloha pro nohy. Velmi dobré čalounění Potah sedačky se dá prát v pračce a je lehce odnímatelný.Malé vady zpracování. Výměna na další vyšší třídu dětské sedačky bude nutná teprve tehdy, až bude přesahovat horní hrana hlavy přes skořepinovou sedačku.


* * * *
do 13 kg
HTS BeSave iZi Sleep
Cena cca. 5 060,- Kč

HTS-BeSave-iZi-Sleep
HTS-BeSave-iZi-Sleep
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka pro miminka s dětským zádržným pásem, v obrácené poloze ke směru jízdy, pouze se 3bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu. Optimální vedení pásu a velmi jednoduché přizpůsobení velikosti dítěte. Dětská sedačka je ve vozidle stabilní. Opěrka hlavy velmi vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Lehce srozumitelný jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při postranním nárazu. Připoutání dítěte a zabudování sedačky náročné.

Charakteristika: Dobrá sedačka se silnou stránkou u bezpečnosti a obsluhy. Hmotnost sedačky 5,9 kg. Jednoduché přizpůsobení dětských zádržných pásů. Dobrá poloha pro nohy. Velmi dobré čalounění. Potah sedačky se dá snadno prát a je velmi lehce odnímatelný. Malé vady zpracování. Výměna na další vyšší třídu dětské sedačky bude nutná teprve tehdy, až bude přesahovat horní hrana hlavy přes skořepinovou sedačku.


* * * *
do 13 kg
Maxi Cosi Citi SPS
Cena cca. 2 885,- Kč

Maxi-Cosi-Citi-SPS
Maxi-Cosi-Citi-SPS
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka pro miminka s dětským zádržným pásem, v obrácené poloze ke směru jízdy, pouze se 3bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Velmi nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu. Dobré vedení pásu Dětská sedačka je ve vozidle stabilní. Opěrka hlavy velmi vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Velmi lehce srozumitelný jak návod k obsluze, tak varovné informace. Velmi lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při postranním nárazu.

Charakteristika: Dobrá sedačka se silnou stránkou v oblasti bezpečnosti a obsluhy. Hmotnost sedačky 2,7 kg. Dobrá poloha pro nohy a výhled pro dítě. Velmi dobré čalounění. Potah sedačky je velmi lehce odnímatelný, čištění je však nákladné. Dobré zpracování. Výměna na další vyšší třídu dětské sedačky bude nutná teprve tehdy, až bude přesahovat horní hrana hlavy přes skořepinovou sedačku.


* * * *
do 13 kg
Recaro Young Profi Plus Isofix
Cena cca. 5 945,- Kč
Srovnatelnost : Storchenmühle Twin 0+

Recaro-Young-Profi-Plus-Isofix
Recaro-Young-Profi-Plus-Isofix
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka pro miminka s dětským zádržným pásem a Isofix Basis, v obrácené poloze ke směru jízdy, s upevněním Isofix dle seznamu typů nebo 3bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Velmi nízké hodnoty zatížení při čelním a postranním nárazu. Dobré vedení pásu. Dětská sedačka se dá velmi pevně spojit s vozidlem. Opěrka hlavy velmi vysoko Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Lehce srozumitelný jak návod
k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: -

Charakteristika: Dobrá sedačka, která se montuje náročněji než ostatní modely. Hmotnost sedačky 4,2 kg (s Basis 10,2). Dobrá poloha pro nohy. Velmi dobré čalounění. Omezený výhled pro dítě. Potah sedačky se dá prát v pračce a je lehce odnímatelný. Dobré zpracování. Výměna na další vyšší třídu dětské sedačky bude nutná teprve tehdy, až bude přesahovat horní hrana hlavy přes skořepinovou sedačku.


* *
do 13 kg
Jané Matrix Cup
Cena cca. 6 670,- Kč

Jané-Matrix-Cup
Jané-Matrix-Cup
Autor: abl


Rok 2007: Horní část dětského kočárku s dětským zádržným pásem a upevňovací sadou, v příčné poloze ke směru jízdy, s 2 pásy pro vozidlo nebo v obráceném směru s 3bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu. Opěrka hlavy velmi vysoko. Lehce srozumitelné jak návod k obsluze, tak varovné informace.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při postranním nárazu. Nevhodné vedení pásu. Dětská sedačka se dá pouze obtížně spojit s vozidlem. Velké nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte
a zástavba sedačky obtížné.

Charakteristika: Sedačka se slabými stránkami v oblasti bezpečnosti a obsluhy kvůli početným variantám zástavby .Hmotnost sedačky 5,6 kg. Dobrá poloha pro nohy a zpracování. Tvrdé čalounění. Znevýhodňuje výhled pro dítě. Potah sedačky je velmi těžce odnímatelný a čištění je náročné. Výměna na další vyšší třídu dětské sedačky bude nutná teprve tehdy, až bude přesahovat horní hrana hlavy přes skořepinovou sedačku.


Autosedačky pro děti od 9 měsíců do 4 let

* * * *
9–18 kg
Chicco Key isofix
Cena cca. 6 510,- Kč

Chicco-Key-isofix
Chicco-Key-isofix
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem, ve směru jízdy, s Isofix a Top Tether, dle seznamu typů nebo 3-bodovým pásem.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při čelním nárazu. Dobré vedení pásu. Dětská sedačka je ve vozidle stabilní. Opěrka hlavy velmi vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte
a zástavba sedačky jednoduché. Lehce srozumitelný jak návod k obsluze, tak varovné informace. Velmi těžká sedačka.

Slabé stránky: Velmi těžká sedačka.

Charakteristika: Dobrá sedačka s upevněním Isofix, která ztrácí při montáži s pásem vozidla na bezpečnosti. Hmotnost sedačky 13 kg. Jednoduché přizpůsobení dětských zádržných pásů. Dobrá poloha pro nohy. Omezuje pro dítě výhled ven.. Potah sedačky se dá lehce prát, ale je nesnadno odnímatelný. Malé vady zpracování.


* * * *
9–18 kg
HTS BeSave iZi Comfort X1 Isofix
Cena cca. 11 527,- Kč

HTS-BeSave-iZi-Comfort-X1-I
HTS-BeSave-iZi-Comfort-X1-I
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem, ve směru jízdy, s upevněním Isofix nebo 3bodovým pásem, vždy pouze dle seznamu typů, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při postranním nárazu. Dobré vedení pásu Dětská sedačka se dá s vozidlem pevně spojit. Podepření hlavy je vyloženě dobré. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení při čelním nárazu. Pouze dostačující návod k obsluze
a varovné informace Velmi těžká sedačka.

Charakteristika: Dobrá sedačka s upevněním Isofix, která má při používání Isofix lepší známky bezpečnosti a obsluhy než u 3-bodového pásu. Hmotnost sedačky 14,2 kg. Tato sedačka se může používat též se 3-bodovým pásem vozidla, pouze však ve vozech uvedených v seznamu. Jednoduché přizpůsobení dětských zádržných pásů. Dobré čalounění a výhled pro dítě. Potah sedačky se dá lehce prát, ale je nesnadno odnímatelný. Malé vady zpracování.


* * * *
9–18 kg
Kiddy Infinity Pro
Cena cca. 3 610,- Kč

Kiddy-Infinity-Pro
Kiddy-Infinity-Pro
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s uchycením těla, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při čelním a postranním nárazu. Dobré vedení pásu Opěrka hlavy velmi vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky velmi jednoduché a rychlé. Velmi lehce srozumitelný jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Dětská sedačka se dá pouze obtížně spojit s vozidlem.

Charakteristika: Lehká sedačka se silnými stránkami v oblasti bezpečnosti a obsluhy. Hmotnost sedačky 5,2 kg. Protože ne každé dítě akceptuje toto uchycení těla, měla by se před nákupem určitě vyzkoušet. Velmi dobrá poloha pro nohy a dobré čalounění. Omezuje výhled pro dítě. Potah sedačky se dá lehce prát a je snadno odnímatelný. Dobré zpracování.


* * * *
9–18 kg
Maxi Cosipriorifix
Cena cca. 7 540,- Kč

Maxi-Cosipriorifix
Maxi-Cosipriorifix
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem, ve směru jízdy, s upevněním Isofix dle seznamu typů nebo 3-bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při čelním a postranním nárazu. Optimální vedení pásu
a velmi jednoduché přizpůsobení velkosti dítěte. Dětská sedačka se dá s vozidlem pevně spojit. Opěrka hlavy velmi vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Velmi lehce srozumitelný jak návod k obsluze, tak varovné informace.

Slabé stránky: Příliš těžká sedačka.

Charakteristika: Těžká sedačka má při používání Isofix lepší známky bezpečnosti a obsluhy než
u 3-bodového pásu. Hmotnost sedačky 13,9 kg. Tato sedačka se může používat též se 3bodovým pásem vozidla, pouze však ve vozech uvedených v seznamu. Dobrá poloha pro nohy a výhled pro dítě. Velmi dobré čalounění. Potah sedačky je snadno odnímatelný, čištění je však nákladné.


* * * *
9–18 kg
Römer Duo Plus isofix
Cena cca. 6 815,- Kč

Römer-Duo-Plus-isofix
Römer-Duo-Plus-isofix
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem, ve směru jízdy, s upevněním Isofix nebo Isofix s Top Tether dle seznamu typů nebo univerzálně s 3bodovým pásem, poloha vsedě
a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Velmi nízké hodnoty zatížení při postranním nárazu. Optimální vedení pásu a velmi jednoduché přizpůsobení velkosti dítěte. Dětská sedačka se dá s vozidlem pevně spojit. Opěrka hlavy vysoká. Velmi malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Velmi lehce srozumitelné jak návod k obsluze, tak varovné informace.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení u čelního nárazu.

Charakteristika: Používáním upevnění Isofix a Top Tether se mohou hodnoty zatížení při nárazu ještě snížit. Hmotnost sedačky 8,5 kg. U montáže s 3bodovým pásem horší výsledky.Jednoduché přizpůsobení velikosti dětských zádržných pásů. Velmi dobrá poloha nohou a dobré čalounění. Dobrý výhled ven pro dítě. Potah sedačky je obtížně odnímatelný, dá se však snadno prát. Velmi dobré zpracování.


* * *
9–18 kg
Chicco Key 1 x-Plus
Cena cca. 4 336,- Kč

Chicco-Key-1-x-Plus
Chicco-Key-1-x-Plus
Autor: abl


Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.


Bezpečnost:

Silné stránky: Dobré vedení pásu. Opěrka hlavy velmi vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Lehce srozumitelné návod k obsluze, tak varovné informace.

Slabé stránky: Vysoké hodnoty zatížení u čelního a průměrné při postranním nárazu. Dětská sedačka se nedá příliš pevně spojit s vozidlem.

Charakteristika: Průměrná sedačka s relativně jednoduchou obsluhou.Hmotnost sedačky 8,4 kg. Jednoduché přizpůsobení velikosti dětských zádržných pásů. Potah sedačky je obtížně odnímatelný, dá se však snadno prát. Malé vady zpracování.


* * *
9–18 kg
Concord Trimax
Cena cca. 4 045,- Kč

Concord-Trimax
Concord-Trimax
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při postranním nárazu. Dobré vedení pásu. Sedačka je ve vozidle stabilní. Opěrka hlavy vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Lehce srozumitelné jak návod k obsluze, tak varovné informace. Lehká sedačka.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení u čelního nárazu.

Charakteristika: Průměrná sedačka s relativně jednoduchou obsluhou.Hmotnost sedačky 5,7 kg. Dobrá poloha pro nohy. Velmi dobré čalounění. Omezuje výhled pro dítě. Potah sedačky je nesnadno odnímatelný, dá se však prát v pračce. Dobré zpracování.


* * *
9 –18 kg
HTS BeSave iZi Comfort X1
Cena cca. 6 453,- Kč

HTS-BeSave-iZi-Comfort-X1
HTS-BeSave-iZi-Comfort-X1
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při postranním nárazu. Dobré vedení pásu. Sedačka se dá pevně spojit s vozidlem. Opěrka hlavy vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení u čelního nárazu. Pouze dostačující návod k obsluze
a varovné informace.

Charakteristika: Průměrná sedačka s relativně jednoduchou obsluhou. Hmotnost sedačky 7,5 kg. Jednoduché přizpůsobení velikosti dětských zádržných pásů. Velmi dobrá poloha pro nohy
a čalounění. Dobrý výhled pro dítě. Potah sedačky je nesnadno odnímatelný, dá se však lehce prát. Malé vady zpracování.


* * *
9 - 18 kg
Maxi Cosi Tobi
Cena cca. 5 800,- Kč

Maxi-Cosi-Tobi
Maxi-Cosi-Tobi
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem, ve směru jízdy, pouze s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Nízké hodnoty zatížení při postranním nárazu. Dobré vedení pásu. Sedačka je ve vozidle stabilní. Opěrka hlavy vysoko. Malé nebezpečí chybné obsluhy. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Velmi snadno pochopitelný jak návod k obsluze, tak varovné informace.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení u čelního nárazu.

Charakteristika: Průměrná sedačka s relativně jednoduchou obsluhou. Hmotnost sedačky 8,5 kg. Jednoduché přizpůsobení velikosti dětských zádržných pásů. Velmi dobrá poloha pro nohy
a čalounění. Dobrý výhled pro dítě směrem ven. Potah sedačky je snadno odnímatelný, čištění je však nákladné. Velmi dobré zpracování.


* * *
9–18 kg
Recaro Young Expert Plus s Basis
Cena cca. 8 323,- Kč
Srovnatelnost : Storchenmühle Twin One

Recaro-Young-Expert-Plus-s-
Recaro-Young-Expert-Plus-s-
Autor: abl

Rok 2007: Skořepinová sedačka s dětským zádržným pásem a Isofix-Basis, ve směru jízdy,
s upevněním Isofix dle seznamu typů nebo s 3bodovým pásem, poloha vsedě a vleže.

Bezpečnost:

Silné stránky: Dobré vedení pásu. Sedačka se dá s vozidlem velmi pevně spojit. Opěrka hlavy velmi vysoko. Připoutání dítěte a zástavba sedačky jednoduché. Snadno pochopitelné jsou jak návod k obsluze, tak varovné informace.

Slabé stránky: Průměrné hodnoty zatížení u čelního a postranního nárazu. Zvýšené nebezpečí chybné obsluhy. Těžká sedačka.

Charakteristika: Průměrná sedačka, která má díky montáže Isofix u bezpečnosti a obsluhy lepší výsledky než při montáži s 3bodovým pásem. Hmotnost sedačky
11,2 kg (s Basis 11,2 kg). Velmi dobrá jak poloha pro nohy, tak čalounění. Dobrý výhled pro dítě směrem ven. Potah sedačky se dá prát v pračce a je lehce odnímatelný. Malé vady zpracování.