Aktuální generace Subaru Outback se vyrábí již od roku 2014 a v Evropě se ukázala o rok později. Světu se sice již představila nová řada, ale my si ještě budeme muset nějaký čas vystačit se současnou. Ta loni prošla rozsáhlejší omlazovací kúrou.

Subaru si navíc pomohlo provedením X Special Edition. Atraktivní verzi poznáte na první pohled, protože se prezentuje kontrastně zbarvenými prvky. Černě lakované části doplňují fosforově zelené detaily: linky na masce nebo nápis Outback na prahových lištách. S modrým lakováním vůz vypadá působivě a neotřele.

Také uvnitř je nám hned jasné, že nesedíme ve standardním subaru. Výbava vychází z nejvyšší specifikace Executive, jen sedadla nejsou potažena kůží, ale unikátním vodoodpudivým materiálem. Speciální je i prošívání ve stejném odstínu jako na detailech exteriéru. Zelené nitě najdete i na volantu, loketní opěrce, výplních dveří, palubní desce i manžetě páky automatické převodovky. Tento prvek je pro kabinu outbacku tak osvěžující!    

Jediný motor

› Vznětový dvoulitr skončil, šestiválec 3.6 R je určen jen pro zámoří, našinci tak zbývá čtyřválcový boxer 2,5 l/129 kW spojený s bezestupňovou převodovkou Lineartronic a pohonem všech kol. Nám tato kombinace vůbec nevadí, máme rádi kultivovaný projev agregátu i plynulé rozjezdy.

NAŠE hodnocení

Zajímavý styling

Prostorná kabina

Pohodlná sedadla

Světlá výška 200 mm

Celkový komfort

Slabší dynamika motoru

11 čísel

Subaru Outback 2.5i-X ES Special Edition

Délka       4820 mm

Šířka        1840 mm

Výška      1605 mm

Rozvor     2745 mm

Kufr        512 litrů

Objem motoru          2498 cm3

Výkon     129 kW

Nejvyšší rychlost      198 km/h

Zrychlení 0-100 km/h 10,2 s

Spotřeba  7,3 l/100 km

Cena       950 000 Kč