Kdo zavítal o druhé červnové sobotě ke Zvoli nad Pernštejnem, nestačil se divit – z deseti aut na silnici nesla zaručeně aspoň polovina znáček Dacia. Aby ne, vždyť se tady ve westernovém městečku Šikland konal už třetí ročník akce pro všechny majitele těchto rumunských aut.

Do přírodního areálu nakonec přijelo 7121 návštěvníků, kteří dorazili v 1627 vozech. Starších kousků bylo pomálu, vždyť cenu Světa motorů o nejstarší auto vyhrála SuperNova »teprve« z roku 2002.

Marek Pimper sice vyrazil na cestu veteránem Dacia 1300 z roku 1975, ale dlouho odstavené auto odmítlo službu. „Nakonec jsem se musel vrátit a dorazit jiným autem,“ krčil rameny, když jsme si povídali ve stánku Světa motorů. Přesně tím vystihl nadšení, které bylo typické pro majitele dacií.

Řada z nich si auta koupila navzdory připomínkám okolí a jsou už roky spokojeni. Loajalitu zákazníků by mohli Dacii ostatní značky závidět – na Facebooku má 40 000 fanoušků a skoro každý, s kým jsme hovořili, nám potvrdil, že si příště koupí zase vůz od tohoto výrobce.

Kdo měl už dost aut, mohl zavítat do westernového městečka, kde se celý den točily atrakce. A zlatým hřebem akce bylo vystoupení Michala Davida. Jeho Vítr v kapse jako by vystihl hlavní myšlenku akce – že jsou vozy Dacia především hodně muziky, na kterou není potřeba mnoho peněz.

Video
délka: 05:50.64
720p 480p 360p 240p

Dacia Duster bazar auto.cz

Fotogalerie
8 fotografií