Za tímto plánem stojí litevský komisař Algirdas Šemeta. Svoji koncepci, která mimo jiné sjednocuje minimální sazby daní z paliv, zveřejní v příštím týdnu. Podle něj je v litru nafty více energie než v litru benzinu a nafta by proto měla mít i vyšší daň. Bude také stanoven i zvláštní poplatek podle hodnoty emise CO2. Pokud koncept schválí i evropští poslanci, zvednou se ceny i u nás.

Teď platíme z každého litru naturalu spotřební daň 12,80 korun. Z litru nafty pak odvádíme 10,90 korun. Kdyby návrh Litevce prošel, stoupla by daň z nafty téměř na 15 Kč, tedy o víc než čtyři koruny na litr. Jak by se se zvýšením cen nafty popasovaly benzinky, je přitom jasné: bylo by to pravděpodobně ještě o víc.

Budeme jezdit na eko?

Pokud chcete ušetřit, přejděte na ekonaftu. Podle Jany Konopáskové za společnosti Seta nebude v nejhorším případě nárůst ceny u Ekodieselu tak dramatický. „Nafta tvoří jen dvě třetiny ekonafty, dá se očekávat, že nárůst ceny bude o třetinu menší,“ říká Konopásková. Ekonafta je ze dvou třetin normální nafta a z jedné třetiny metylester řepkového oleje. Už nyní je o dvě koruny levnější než normální nafta, a pokud návrh v Bruselu projde, bude levnější zhruba o tři koruny a padesát haléřů.

Pro přechod na bionaftu přitom nepotřebujete v motoru žádné úpravy. Bionafta má vyšší čistící schopnost než nafta a během krátké doby vyčistí palivovou soustavu. V důsledku tohoto očistného procesu se ovšem zanese palivový filtr a usazeniny budou unikat i výfukem. Po čase by už ale k potížím nemělo docházet.