Trojnásobný světový rekordman a olympijský vítěz, který se ve středu představí na Zlaté tretře ve své královské disciplíně – běhu na 100 metrů – řídil na pojezdové ploše mošnovského letiště zbrusu nový model BMW Z4 za téměř 2 miliony korun. Dva kilometry dlouhou rovinku prosvištěl tam a zpátky více než desetkrát.

Fotogalerie
3 fotografie

„Nejvíc jsem to rozjel na 240, víc jsem si netroufl. Ale nejúžasnější bylo zrychlení z nuly na stovku, které jsem zvládl pod čtyři sekundy,“ povídal nadšeně Bolt. „Počínal si jako zkušený řidič rychlých vozů, žádný pilot – zelenáč,“ komentoval Boltovy řidičské schopnosti spolujezdec Karel Kadlec ze společnosti Car- Tech. O vyzkoušení třílitrového vozu s výkonem 360 koní projevil Bolt zájem, když se jím v sobotu vezl z letiště do hotelu.

Na výběr měl přitom dvě auta – »bezpečné« kupé, nebo sporťák. Boltova volba byla jasná: „Pojedeme rychlým!“ Nejlepší sportovec světa, jehož start na Zlaté tretře stál pořadatele 5 milionů korun, tak podle všeho dávno zapomněl na svou nedávnou autonehodu, při níž v dubnu na Jamajce zdemoloval jiného bavoráka. „Ale ta havárie trochu změnila můj pohled na život. Víc se zamýšlím, kde být opatrnější,“ přiznal už dříve Bolt.