První den patří novinářům a odborníkům. Největší tuzemská automobilka Škoda představila dvě světové premiéry oktávií a českou premiéru SUV vozu Yeti.

Cena nové sportovně-užitkové Škody Yeti bude začínat na 359.800 korunách za verzi 1,2 s výkonem 77 kilowattů. Základní verze čtyřkolky s dvoulitrovým motorem TDI pak vyjde na 459.800 Kč.

Fotogalerie
9 fotografií

Omlazená Octavia RS kombi zaujme nově tvarovanou maskou chladiče s logem RS a výraznými světlomety, výrobce také zvýšil maximální rychlost. Na veletrhu uvedená verze sportovně laděného kombíku přijde zájemce na 920 tisíc korun. Ještě dražší je druhá oktávia scout, stříbrný kombík s typickými černými plastovými prvky na karosérii přijde na více než 950 tisíc. Omlazená silueta „skautu“ dostala společnou tvář pro celou modelovou řadu Octavia - přepracovaná maska chladiče je lemována výraznými světlomety.

Nová Škoda Yeti je stylový vůz určený jak pro městský provoz, tak i pro volný čas na jízdu v terénu. Čistokrevné SUV nabízí praktické a chytré řešení pro zákazníky, kteří chtějí kompaktní, ale robustní, univerzální a maximálně bezpečný vůz. Škoda Yeti se začne prodávat v tuzemsku v červenci.