V soutěžích slaví úspěch teprve podruhé v životě, o to větší je to radost. „Před pár lety jsem vyhrála 1000 korun, což bylo fajn, ale tohle pro mě byl úplný šok. Nevím, čím jsem si to zasloužila,“ říká skromně šik dáma.  Bodovala v DENNÍ HŘE. Stačilo jí k tomu odtrhnout kupon z titulní stránky nejčtenějšího deníku a unikátní kód z něj následně jednoduše zaregistrovat.

Ráda houbaří

Celý život pracovala jako zdravotní sestřička v nemocnicích po celé republice. Nyní je v penzi a užívá si života plnými doušky. „Chodím pravidelně do naší knihovny tady ve městě, kde si ráda vypůjčím nějaké zamilované romány. Koukám v televizi na vědomostní soutěže,“ vypráví paní Marie s tím, že trénovat mozek je velmi důležité.

Nezapomíná však ani na tělo. Kromě pravidelných vycházek s Nelinkou vyráží i na delší túry. Miluje tuzemskou krajinu. Hlavně tu okolo vrchu Křemešník (765 m.) na Pelhřimovsku, který je také významným poutním místem. „Příroda v okolí Pelhřimova je prostě nádherná. Když je čas a dost sil, tak moc ráda houbařím. Teď už konečně pořádně rostou,“ raduje se.

Hostina i dárky

A jak Marie naloží s výhrou? Jasno měla hned. „Uspořádáme rodinnou hostinu a zbytek schovám na Vánoce,“ prozradila.