„Nebudu zapírat, potěšilo mě to. A jako bych to přivolal. Jedu totiž za pár dnů na dva měsíce do Ameriky. Do Texasu, kde mám bratrance. Tak jsem si v duchu říkal, sakra tam ale Blesk nekoupím,“ smál se. A právě ten den se dozvěděl, že vyhrál!

Blesk je jako droga

„Blesk kupuji od jeho začátku, tedy od roku 1992, a to opravdu každý den. Nedovedu si představit ranní kávu bez čtení Blesku. To už je jako droga,“ řekl.

Pro čtivo si denně jezdí do pět kilometrů vzdálených Slušovic. Když je hezky, tak na kole, když ne, autem. „Co Trhák existuje, hraju. Když trhnu a nic, posílám Denní hru. Ne esemeskou, ale vyplňuji formulář na internetu,“ přiblížil. Dříve hrál i Sportku. „Pět let jsem sázel stejná čísla a nikdy nic, tak jsem to vzdal".

Tři generace hospodských

Pan Josef byl třetí generací, která se v místním hostinci starala o blaho štamgastů. „Provozoval ji děda, otec a já. Ale nechal jsem toho před dvěma lety jednak kvůli věku a už jsem neměl v rodině následovníka,“ konstatoval.

Dnes si užívá klidu, důchodu a hlavně rád cestuje. „Projel jsem Evropu a popáté jedu do Ameriky. Téměř celou jsem ji už projel autem. Takže je jasné, na co výhru použiju. Na cestování. Kam to bude, to je ještě ve hvězdách. Jinak jsem si spočítal, že těch 10 tisíc je taky předplatné Blesku na dva roky,“ usmíval se.