"Dámské" fotoaparáty představil Panasonic ve dvou modelových řadách. Jednou z největších předností nových modelů, patrnou na první pohled, je mimořádně velký dotykový panel 16:9. U FP7 má úhlopříčkou 8,9 cm, displej tak zcela pokrývá zadní stěnu přístroje. FP5 má úhlopříčku 7,6 cm. Ovládání je velice snadné. Dotykem jediného prstu lze automaticky ostřit, zoomovat i zmáčknou spoušť.

Specifické zaměření obou fotoaparátů na dámskou klientelu se projevuje i v dalších funkcích displeje. Jedná se především o unikátní možnosti retušování a líčení. V režimu Estetického líčení lze u hotových fotografií například upravit odstín pleti, vybělit zuby apod.

V režimu Make-up mohou uživatelky u vyfotografovaných osob měnit barvu rtěnky, tvářenky či očních stínů. Snímky pak lze na displeji až šestnáctkrát zvětšit a zkontrolovat tak každý detail. Fotografie tedy nemusíte upravovat ve Photoshopu, ale stačí samotný foťák.

Luxusní rozlišení, točení v HD

Model FP7 má rozlišení 16,1 megapixelů, model FP5 14,1 a oba jsou vybaveny výkonným vysokorychlostním obrazovým procesorem Venus Engine VI. Foťák má velice kvalitní automatické nastavení. Díky tomu jsou fotografie vždy maximálně ostré a s plnými barvami. Optický zoom je čtyřnásobný, při nastavení rozlišení 3Mpx, pětinásobný.

Kromě fotografování oba přístroje zvládnou i natáčení videozáznamů v HD rozlišení 1280 x 720 (720p). Kromě toho je k dispozici i standardní rozlišení VGA (640 x 480). Prohlížet natočená videa stejně jako vyfotografované snímky lze pak přímo na displeji fotoaparátu, na počítači či v HD televizoru. Paměťové karty se používají SD, SDHC nebo SDXC. Modely FP7 i FP5 mají interní paměť 70 MB.

Sdílení na sociální sítě

Nové dámské kompakty umožňují také velmi snadné zasílání fotografií i videozáznamů na oblíbené internetové komunitní servery jako například Facebook. Stačí vybrané fotografie či filmy označit a připojit fotoaparát k počítači, k samotnému přenosu pak slouží jednoduchý průvodce. Do počítače není nutné instalovat žádný software. Snímky lze tímto způsobem posílat na Facebook, videozáznamy na YouTube.

Doporučená prodejní cena modelu DMC-FP7 bude do 6000 Kč a doporučená prodejní cena DMC-FP5 nepřesáhne 5000 Kč.