Pane Krausi, vaše žena zemřela na zástavu srdce dva dny před Štědrým dnem. Přípravy svátků byly tedy u vás v plném proudu...

"No jistě. Všechno bylo. Stromek, cukroví, dárky a rodina se těšila, že se sejdeme. Bylo to jako každý rok s jednou výjimkou, že do toho umřela žena."

Musí to být velmi bolestivé, byli jste spolu 40 let...

"To se slovy nedá ani vyjádřit. Lezu po stropě, dokážete si to představit, a jsem také strašně moc nervózní. Ta nervozita mě přímo sžírá."

Máte asi obavy, jestli ustojíte pohřeb. Kdo zařizuje poslední rozloučení s manželkou?

"Syn. Teď právě Jakub lítá po všech možných úřadech."

Vaše žena se krátce před smrtí sešla s vnučkou Julií, která utekla z Belgie. Potěšilo to vaši paní?

"Na to snad nemusím odpovídat. To je přece jasné. Nechte ji, prosím vás, už klidně spát."

Manželku chcete pohřbít na Vyšehradě...

"Přejeme si opravdu důstojný pohřeb. Manželka si ho zaslouží. Nechceme tam žádné tahanice."

 


 

Děti slavných, které byly a jsou s rodiči na kordy

Herec Jiří Schmitzer (60) nemluvil se svým otcem Jiřím Sovákem (†79). Nemohl mu odpustit, že opustil jeho matku. Otec Sovák zase synovi zazlíval autonehodu, kterou v roce 1976 v opilosti způsobil.

Herečka Tereza Brodská (41) zazlívala matce Janě Brejchové (69), že ji dala v dětství k sestře a nestarala se o ni sama. Vztahu neprospělo ani to, že si Tereza nerozuměla s tehdejším matčiným partnerem Jaromírem Hanzlíkem.

Artur Štaidl (13) se nechce stýkat se svým otcem Ladislavem Štaidlem (63). Nebere mu telefon a neodpovídá na SMS. Důvodem je, že ho otec podle něj urazil.

Zpěvačka Monika Absolonová (33) se s otcem Čeňkem Absolonem rozešla ve zlém kvůli matce, které podle ní ubližoval. Dokonce tátu žalovala za fyzické