Na místo posledního opočinku přišli herce Vladimíra Dlouhého vyprovodit bratr Michal, manželka Petra Jungmannová a matka.

Nešťastná maminka Vladimíra Dlouhého zůstala u hrobu jako poslední a ještě se se svým synem naposledy tiše loučila. Chvíli v slzách klečela u hrobu, pak poslala Vláďovi vzdušný polibek. Poslední pusa pro mrtvého syna, kterého přežila jeho matka...

Hrob Vladimíra Dlouhého na Olšanech zdobí smuteční věnce od rodiny, přátel i kolegů z divadla.
Hrob Vladimíra Dlouhého na Olšanech zdobí smuteční věnce od rodiny, přátel i kolegů z divadla.
Autor: Michal Šula

Michal Dlouhý: Smutek po bráchovi zaženu prací

Bratr zemřelého Vladimíra Dlouhého (52) Michal se svěřil, že smutek ze ztráty milovaného bratra se bude snažit zahnat prací. Po celou dobu obřadu se s matkou drželi za ruce a plakali. Přišlo ale i na pár úsměvných chvil a to když zazněl Vladimírův hlas v síni. Michal si s maminkou něco říkali a smáli se. Michal tak vzpomínal na společné divadelní představení, které s bratrem hráli.

V obřadní síni v pražských Strašnicích proběhlo poslední rozloučení s hercem Vladimírem Dlouhým (†52), který v neděli podlehl rakovině žaludku a slinivky.

S představitelem Petra z Arabely se kromě rodiny a přátel přišly rozloučit i Jana Nagyová (51) a Dagmar Patrasová (54), které se nikdy neměly moc rády. Přišlo i mnoho hereckých kolegů z divadla a známých herců. Mimo jiné se přišla rozloučit Zlata Adamovská, Kateřina Brožová, Filip Renč, Sabina Laurinová, Jiří Bartoška, Petr Jákl, Lucie Vondráčková a Jiřina Bohdalová a mnoho jiných. Celý obřad trval půl hodiny.

Bratr Michal Dlouhý s maminkou. Během obřadu plakali ale i se smáli a to když uslyšeli Vladimíruv hlas.
Bratr Michal Dlouhý s maminkou. Během obřadu plakali ale i se smáli a to když uslyšeli Vladimíruv hlas.
Autor: Blesk-Mithofer, Křivan, Hadač, Machan, Šula

Dlouhý s matkou po celou dobu plakali

Dojemná chvíle nastala během smutečního obřadu, kterého se zúčastnila rodina, přátelé i široká veřejnost. Když herec Jiří Bartoška pronášel svůj dojemný projev nad rakví Vladimíra Dlouhého a loučil se s ním slovy: Ahoj, Mirku, byl jsi skvělý herec a budeš nám všem moc chybět... Já vás nyní poprosím o poslední potlesk pro Vladimíra," řekl velmi dojatě Jiří Bartoška. Celou dobu mluvil potichu. Některým slovům nebylo zcela rozumět. Památku Dlouhého uctili všichni v sále dvouminutovým potleskem ve stoje.

Michal Dlouhý s maminkou vychází z obřadní síně.
Michal Dlouhý s maminkou vychází z obřadní síně.
Autor: Blesk-Mithofer, Křivan, Hadač, Machan, Šula

Poté opět zazněla píseň a všichni v sále plakali. Michal Dlouhý po celou dobu obřadu držel svou matku za ruku. Párkrát ji políbil na tvář a když pak zněla sálem Vladimírova slova ze společného divadelního představení něco si špitali do ucha a smáli se u toho. Slzy tak vystřídal vřelý úsměv a Michal se v jednu chvíli nahlas rozesmál.

Manželka Dlouhého Petra prožívala smutek uvnitř

Manželka Dlouhého Petra Jungmannová seděla vedle mužského doprovodu. Po celou dobu obřadu držela slzy na krajíčku, ale s odchodem svého manžela už byla nejspíše smířená. Emoce nedávala tak často najevo, ale uvnitř musela prožívat velkou bolest ze ztráty milovaného manžela. Po skončení obřadu si rodina nepřála žádné kondolence. Přítomní se však mohli zapsat do kondolenční knihy.

Manželka Vladimíra Dlouhého.
Manželka Vladimíra Dlouhého.
Autor: Blesk-Mithofer, Křivan, Hadač, Machan, Šula

Když vyšli ven všichni hosté, Michal Dlouhý stále stál v objetí s maminkou v obřadní síni. Už však neplakali, ale smáli se na sebe. Michal Dlouhý řekl pár slov: "Je to těžké, smutek zaženu prací, když jsem slyšel jeho slova musel jsem se smát, bylo to naše společné představení, které znělo v síni, mnoho vzpomínek na něj mám."

Patrasová a Nagyová se po celou dobu obřadu držely za ruce a objímaly se

Xénii a Arabelu čekala velká zkouška, kterou všichni s napětím očekávali. Usmíří se po letech nad rakví? První na obřad dorazila Dagmar Patrasová s kyticí oranžových gerber. Krátce na to přišla i Jana Nagyová v doprovodu režiséra Václava Vorlíčka. Tohle ale nikdo nečekal! Místo nuceného podání rukou si dojetím padly do náruče. Poté spolu ruku v ruce šly do obřadní síně.

Video
délka: 00:57.33

Pohřeb Vladimíra Dlouhého Richard Veselý

Obě dámy se po celou dobu držely za ruce a smutně vzpomínaly. Mezi sebou si jen špitaly a litovaly toho, že se s Vladimírem nemohly setkat už dříve. Hůře odchod Vladimíra Dlouhého snášela Jana Nagyová, která se během písně od Whitney Houston "I will always love you" rozbrečela a Dagmar Patrasová ji celou dobu podpírala, ale i pro ni to bylo velmi težké. Pod černými brýlemi steží zadržovala slzy...

Fotogalerie
18 fotografií