Pro charitu cokoli

Zatím je to výsadou spíše zahraničních celebrit, aby své tělo zcela odhalily přímo pro nějakou kampaň. Ty tuzemské se svléknou, fotograf je nafotí - například do kalendáře, na konci je pak večírek a dražba, jejíž výtěžek následně putuje na nějakou dobročinnost. Ne tak v zahraničí. Tam se to naháči pro dobročinnost jenom hemží.

Fotogalerie
11 fotografií

Boj s rakovinou

Jedním z odvětví, jemuž se charity věnují, je boj s rakovinou. Pro něj se svlékla například jinak problémová a kontroverzní zpěvačka Amy Winehouse.

Amy Winehouse
Autor: Famous

'Zoufalá' manželka, herečka Nicolette Sheridan zapózovala pro společnost, jež pomáhá dětem s onkologickými a jinými vážnými onemocněními.

Nicollette Sheridan
Autor: Famous

S chytlavým sloganem Protect the skin you are in (Chraň kůži, která tě obléká) vyrazil do boje s rakovinou kůže slavný návrhář Marc Jacobs, který 'do týmu' přizval například Viktorii Beckham, herečku Winonu Ryder, modelky Naomi Campbell, Heidi Clum či kabaretní umělkyni Ditu von Teese. 'Nahé' černobílé fotky těchto dam se pak objevily na tričkách.

217420:gallery:true:true

Nahotou posílíš mír

Láskou proti válce, postelovou manifestací, ale právě i nahotou dával míru šanci bývalý 'Brouk' John Lennon se svou ženou Yoko Ono.

Yoko Ono a John Lennon
Autor: ČTK

Svlékla se pro děti

Herečka a modelka Mila Jovovich se i přes pokročilé stadium svého těhotenství neostýchala svléknout pro kampaň neziskové organizace Clothes Off Our Back, která získané peníze přerozděluje potřebným dětem.

Mila Jovovich
Autor: Youtube.com

Nahotou za práva zvířat

Nejznámější organizací, která vytrvale bojuje proti týrání zvířat a jejich nehumánnímu a zbytečnému zabíjení, je dnes již mezinárodní PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Po celém světě má téměř 2 miliony členů. Mezi aktivní a nejznámější členy z řad celebrit patří například Pamela Anderson či Paul McCartney.

Kampaně 'Raději být nahý, než nosit kožešiny' (I'd rather go naked than wear fur) se zúčastnila řada slavných hereček, modelek, sportovců i hudebníků, mezi jinými také:

Tommy Lee

Tommy Lee
Autor: ČTK

Eva Mendes

Eva Mendes
Autor: Famous

Denis Rodman

Basketbalista Denis Rodman
Autor: ČTK

Jenna Jameson

Jenna Jameson
Autor: Youtube.com

Steve-O z Jackass

Steve-O z Jackass
Autor: Youtube.com

Amanda Bears

Plavkyně Amanda Beard
Autor: Youtube.com

Vegetariánství je sexy

To beze zbytku dokazuje herečka a modelka Alicia Silverstone. Reklamu propagující vegetariánství byste si rozhodně neměli nechat ujít. Jednalo se také o jednu z akcí organizace PETA.

Alicia Silverstone
Autor: Youtube.com

Alicia Silverstone

Reklama na vegetariánství