Presleyová zemřela 12. ledna po dvou infarktech. Na stránkách sídla Graceland, které vybudoval její otec a král rokenrolu Elvis Presley, se nyní objevila informace o posledním rozloučení. 

„Vzpomínková bohoslužba za Lisu Marii Presleyovou se bude konat v neděli 22. ledna v 9:00 na trávníku v sídle Graceland Mansion v Memphisu, Tennessee. K účasti je zvána široká veřejnost,“ uvádí text, který zároveň vyzývá zájemce, aby nadále stránky kontrolovali kvůli dalším informacím. V zahradě sídla už je pohřben sám Elvis, jeho vnuk, maminka a další příbuzní. 

Hrob Lisy Marie už se připravuje – vykopali ho naproti jejímu otci a hned po boku jejího jediného syna Benjamina (†27), který v létě 2020 spáchal sebevraždu. Kromě něj měla zpěvačka ještě tři dcery.

Rodina také požádala všechny truchlící, aby místo kupování květin raději darovali peníze Charitativní nadaci Elvise Presleyho. Ta nabízí podporu různým dalším charitám, zejména těm zaměřeným na umění, vzdělávání a programy pro děti v oblasti Memphis/Whitehaven. 

Video
Video se připravuje ...

Elvis Presley – Od sexuálního symbolu po totální vyčerpání. Jak král rock 'n' rollu změnil hudbu Videohub

Jediná dcera Elvise Presleyho Lisa Marie Presleyová podědila slavný Graceland, když její otec v roce 1977 zemřel. V roce 1982 zde bylo otevřeno muzeum, které každý rok přiláká přes 650 tisíc návštěvníků.

Web TMZ informoval, že po Lisině smrti zůstane věhlasné sídlo v rodině – podědí ho její dcery Riley (33) a dvojčata Finley a Harper (14). Cena ikonického Gracelandu je odhadována na něco kolem 500 milionů dolarů, tedy v přepočtu přes 11 miliard korun. 

Pohádkové dědictví ovšem dcerám samozřejmě mámu nevrátí. Zdroje blízké rodině prozradily TMZ, že se nyní dospívající dvojčata odmítají vrátit do svého domova v Los Angeles, kde jejich matka zkolabovala. Aktuálně jsou v péči otce, kytaristy a hudebního producenta Michaela Lockwooda (61). V domě žila Presleyová se svými dětmi a bývalým partnerem Dannym Keoughem (58), který jí pomáhal starat se o dvojčata.

Podobné to bylo už v roce 2020, když spáchal sebevraždu mladý Benjamin. Lisa Marie Presleyová tehdy dům, kde ke smrti došlo, nedlouho po synově skonu prodala. Vysvětlila to tehdy tak, že bylo místo příliš traumatické pro ni i pro její rodinu. 

Fotogalerie
125 fotografií