K incidentu došlo 24. února 2021. James Howard Jackson tehdy vážně postřelil Ryana Fischera, který zpěvačce venčil její psy. Fischer skončil ve vážném stavu a přišel o kus plíce, jen tak tak unikl smrti. 

Podle vyšetřovatelů šlo o akci celkem pěti lidí, kteří cíleně kradli drahé psy kvůli zisku. Na zpěvačku se prý předem nezaměřili; o tom, že ukradli právě její mazlíčky, rozhodla náhoda.

Otřesená zpěvačka nakonec své francouzské buldočky Kojiho a Gustava získala zpátky. Žena, která se na zločinu sama podílela, je oba vrátila. 

Střelec Jackson si odsedí více než dvě dekády za mřížemi. V pondělí si svůj rozsudek vyslechl u soudu v Los Angeles a trest přijal. „Dohoda o vině a trestu činí pana Jacksona odpovědného za spáchání chladnokrevného násilného činu a poskytuje spravedlnost pro naši oběť,“ uvedl úřad státního zástupce ve svém prohlášení. 

U soudu byl mimo jiné přítomný i zraněný Fischer. „Střelil jsi mě a nechal jsi mě napospas smrti. Životy nás obou se v té chvíli navždy změnily. Odpouštím ti. Útokem jsi zcela změnil můj život. Vím, že bych se v životě nikdy nemohl posunout dál, kdybych ti neřekl tato slova,“ sdělil podle časopisu People v soudní síni útočníkovi.

Video
Video se připravuje ...

Lady Gaga na British Academy Film Awards v Londýně Profimedia

Fotogalerie
180 fotografií