Kapela nedávno dokončila velkolepé světové turné Legacy Of The Beast World Tour, které na dva roky přerušil covid. Nyní na něj naváže turné The Future Past Tour, co zahrnuje i návštěvu České republiky. Iron Maiden zahraje 30. května 2023 v pražské O2 areně a slibují nejenom dosud nehrané skladby z posledního studiového alba Senjutsu, ale i hity z kultovní desky Somewhere In Time z roku 1986 a další klasické kousky jako třeba songy Fear of the Dark, The Number Of The Beast či Hallowed Be Thy Name.

Protože nemá příliš smysl se opakovat v rámci turné k albu Senjutsu, přemýšleli jsme o dalších možnostech a rozhodli jsme se vrátit k Somewhere In TimeV průběhu let jsme měli od fanoušků spoustu žádostí o mnoho skladeb z něj, takže je nyní zahrajeme, plus samozřejmě několik dalších, o kterých víme, že se budou líbit,“ uvedl zakládající člen a baskytarista Steve Harris (66). Rok 2023 bude vzrušujícím obdobím a my se opravdu těšíme, až se se všemi opět setkáme v České republice,“ doplnil.

Video
Video se připravuje ...

Sestřih hitů Iron Maiden z pražského koncertu. Daniel Vitouš

Manažer Rod Smallwood se připojuje: „Tato kombinace dvou alb je podle nás velmi vzrušující. Víme, že fanoušci chtějí slyšet ty epické kousky ze Senjutsu poprvé naživo, a myslíme si, že díky kombinaci s tak kultovním albem, jako je Somewhere In Time, vznikne další opravdu speciální turné pro staré i nové fanoušky. Samozřejmě se v rámci turné k novému albu v Evropě vrátíme z velké části do relativní intimity arén a víme, že i z toho budou mít fanoušci velkou radost!“

Fotogalerie
24 fotografií