Smutná zpráva o jeho skonu se objevila na jeho twitterovém účtu. „S velkým zármutkem vás informujeme o úmrtí Jimmyho večer 6. července. Rodina oceňuje příliv lásky a upřímnou soustrast a žádá vás, abyste v této těžké době i nadále respektovali jejich soukromí,“ stojí v oznámení.

Kromě svého hereckého umu byl Caan proslulý i svým divokým životním stylem. V letech 1982 – 1987 žil raději v ústraní, byl závislý na kokainu, trpěl pocitem vyhoření a navíc se jen těžko vzpamatovával ze smrti sestry, která podlehla leukemii. Naštěstí se mu ale podařilo k herectví vrátit.

Caan začínal jako divadelní herec a postupně se dopracoval k seriálům. V roce 1964 získal první hlavní roli ve filmu Dáma v kleci. Následně se objevil v mnoha hollywoodských filmech a díky roli Sonnyho Corleona v Kmotrovi byl dokonce nominován na Oscara. Mezi jeho další úspěšné filmy patří například Misery nechce zemřít (1990), Muž se třema rukama (1991), Rezidence Jericho (2003). V roce 2004 dokonce hostoval v seriálu Simpsonovi.

Caan byl čtyřikrát ženatý, všechna manželství bohužel skončila rozvodem, ale podařilo se mu zplodit celkem pět potomků.

Video
délka: 01:53.84
Video se připravuje ...

23 let od smrti Jiřího Růžičky (†43): Máma Helena ho přežila jen o pár let Videohub

Fotogalerie
11 fotografií