Americko-mexický rockový zpěvák a kytarista Carlos Santana zkolaboval na pódiu během úterního večerního koncertu poblíž Detroitu na severu USA. 

Kytarová legenda byla převezena na pozorování na pohotovostní službu nedaleké nemocnice. Už je v pořádku, ale plánovaný koncert v pensylvánském Burgettstownu musel být odložen. Santana je v současnosti na turné Miraculous Supernatural.

Santana se zhroutil během koncertu v amfiteátru Pine Knob Music Theatre v obci Clarkston. Na sociálních sítích se objevily záběry, jak je ošetřován přímo na pódiu. O několik hodin později už kytarista děkoval svým fanouškům za modlitby. On i jeho žena Cindy (62) jsou prý v pořádku.

„Zapomněl jsem se najíst a pít vodu, proto jsem byl dehydrovaný a omdlel jsem,“ napsal hudebník. Podle Cindy Blackmanové Santanové bylo ten den 37 °C a pod reflektory dokonce 45 °C. „Daří se mu velmi dobře. Brzy bude jako nový,“ informovala Cindy na Instagramu. 

Carlos Santana se narodil v roce 1947 v Mexiku a hvězdou se stal po vystoupení se svou kapelou na legendárním festivalu Woodstock v roce 1969. Několikanásobný držitel cen Grammy je považován za vynálezce latin rocku. Mezi jeho největší klasické hity patří Black Magic Woman, Samba Pa Ti nebo Oye Como Va. Zatím poslední své album Blessings And Miracles vydala skupina Santana loni.

Video
Video se připravuje ...

Poslední poklona Milana Lasicy (†81): Video z posledních vteřin před smrtí Pluska.sk

Fotogalerie
8 fotografií