Soud vyloučil, že by herečka trpěla vážným duševním onemocněním. Podle znalců je však její vnímání reality oslabené, kvůli čemuž se žena může stát snadným terčem podvodníků.

Herečka skrze svého právníka vzkázala, že je rozsudkem roztrpčena a bude se proti němu dále bránit. Podle ní je rozhodnutí soudu "velmi nespravedlivé" a "poškozuje její důstojnost". Advokát Filippo Maria Meschini uvedl, že Lollobrigida kvůli pandemii covidu-19 nevychází z domu, kde se věnuje malbě obrazů.

O ustanovení opatrovníka už od roku 2017 usiluje hereččin syn Andrea Milko Skofic, protože se domnívá, že jeho matka není zcela schopna spravovat svůj majetek. Tvrdí, že její blízcí spolupracovníci využívají duševního stavu ženy, aby se na její úkor obohatili.

V polovině září soud rozhodl o zahájení řízení s Andreou Piazzolou, ředitelem společnosti, která spravovala hereččin majetek, a dalším mužem. Podle obvinění se měli zmocnit části šperků, nábytku a uměleckých děl, které patřily Lollobrigidě, aby je následně prodali v aukci. Prodej se nakonec kvůli zásahu justice nezdařil. Samotná Lollobrigida se svého asistenta Piazzoly zastává a tvrdí, že její blízcí se rozhodli ji "nechat nedůstojně zemřít".

VIDEO: Iva Janžurová slaví krásných a úctyhodných 80 let.

Video
délka: 03:15.16
Video se připravuje ...

Iva Janžurová slaví krásných a úctyhodných 80 let. Videohub

Fotogalerie
34 fotografií