Herečka, kterou proslavily komedie Jsem božská, Vykolejená či Dámská jízda, kde si zahrála s Goldie Hawnovou (75), na sociální síti odhalila, že si nechala odstranit dělohu a slepé střevo kvůli endometrióze. To je nemoc, která vzniká tím, že se výstelky dutiny děložní během menstruace nedostanou ven z těla a uchytí se někde jinde, kde mohou prorůstat i do jiných částí těla, což vede k nepříjemné dlouhodobé pánevní bolesti během (a dokonce i mezi) menstruace. V mnoha případech je tato choroba důvodem ženské neplodnosti. To je bohužel případ i Amy Schumerové.

„Takže je ráno po operaci endometriózy a moje děloha je venku,“ vysvětlila herečka ve videu instagramu v neděli 19. září, které vzniklo na jejím nemocničním lůžku. Natočil ho její manžel, známý šéfkuchař Chris Fischer (41). „Lékař našel 30 skvrn endometriózy, které odstranil. Odebral mi i slepé střevo, protože na něj zaútočila endometrióza,“ popisovala Schumerová. „V mé děloze bylo hodně, hodně krve, a já jsem ještě celá bolavá.“

VIDEO: Trailer komedie Jsem božská

Video
délka: 02:31.79
Video se připravuje ...

Jsem božská Bonton film

V následném videu zveřejněném další den Schumerová dodala, že chce „zvýšit povědomí“ o endometrióze s tím, že tento stav je „opravdu bolestivý a oslabující a nemusíte s tím žít“. „Cítím teď skutečnou naději a jsem opravdu ráda, že jsem to udělala. Myslím, že to změní můj život,“ prohlásila skálopevně. Odstranění dělohy však pro ni muselo být velice bolestivé především psychicky – nikdy se netajila skutečností, že by se svým mužem chtěla mít velkou rodinu.

Její syn Gene David přišel na svět před dvěma lety, jí se však už znovu otěhotnět nepodařilo. Ve snaze pořídit synkovi sourozence dokonce podstoupila proces asistovaného oplodnění, nakonec jej však vzdala. Údajně byl pro ni příliš náročný, a tak se rozhodla, že by dalšího jejího potomka mohla někdy v budoucnu odnosit náhradní matka. Ostatně ani své těhotenství nesnášela příliš dobře, měla nadměrné nevolnosti a dítě muselo přijít na svět císařským řezem, jenž byl komplikovaný a zákrok trval dlouhé tři hodiny. Kromě toho trpěla i adenomyózou, nenádorovým onemocněním dělohy.
Fotogalerie
35 fotografií