Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

10 NEJ momentů na pohřbech Jeana-Paula Belmonda (†88): Legendy Delon a Richard o berlích, čarokrásná dcera Stella (18) s matkou

/
 • Dva pohřby Belmonda
  11. září 2021 ● 05:00

  Dva dny se nejenom Francie, ale celý svět loučil s legendárním "rošťákem" Jeanem-Paulem Belmondem (†88). Státní pohřeb v Invalidovně měl v režii francouzský prezident Emmanuele Macron (43), rodinný v kostele ovládly legendy o berlích Alain Delon (85) a Pierre Richard (87).

 • 1.

  Státní pohřeb v režii syna Paula a prezidenta

  Ve čtvrtek vzdala herci Francie hold v pařížské Invalidovně. Detaily oficiálního rozloučení řešil hercův syn Paul Belmondo s prezidentským párem, Emmanuelem a Brigitte Macronovými.

  Na Belmondovu počest promluvil v Invalidovně francouzský prezident Emmanuel Macron: „Jean-Paul Belmondo byl jako člen rodiny,“ řekl v emotivním projevu. Vzdal hold „hrdinovi tisíce tváří, jehož kariéra baví tisíce lidí.“ „Belmondo žil po našem boku francouzský život,“ pronesl prezident, který herce označil za národní klenot.

  Následovala minuta ticha a francouzská hymna. Zazněl rovněž vojenský pochod, přičemž nesli vojáci rakev s hercem na ramenou. Ceremonie se mohlo podle listu Le Monde zúčastnit až na tisíc lidí.

 • 2.

  Projev uplakaného vnuka

  Před prezidentem promluvil i vnuk zesnulého herce, Victor Belmondo (27). „Tam, kde teď je, se určitě usmívá a má z této pocty velkou radost,“ pronesl ve své řeči. „Náš dědeček je nekonečný úsměv. Myslíme na tebe a milujeme tě.“ Victor je synem Paula Belmonda, jediného syna herce, a má rovněž herecké ambice. I když je zvyklý mluvit před lidmi, poslední slova pro dědečka mu dala zabrat a velkou oporou mu byli bratři.

 • 3.

  Stella v teniskách

  Nejmladší dcera Belmonda Stella (18) první pohřeb odchodila ve sportovních teniskách, druhý v luxusních mokasínách značky Chanel. Po oba dva dny měla na sobě černé kalhoty a halenku, ale i tak byla velmi elegantní a na jejím obličeji byl smutek znát.

 • 4.

  Delon se synem, který je jeho kopií zamlada

  Zatímco státního pohřbu se herecká legenda a přítel Jeana-Paula nezúčastnil, na rodinný dorazil v černém mercedesu. S pomocí ochranky vystoupil z vozu a o berli došel ke vchodu kostela. O chvíli později se k němu přidal jeho nejstarší syn Anthony, který je kopií otce zamlada. Stejný uhrančivý fešák. Alain Delon trochu přibral, ale jiskru v oku stále má.

  Právě Delon reagoval na zprávu o kolegově úmrtí slovy, že je „absolutně zničený“. „Teď se pokusím vydržet, abych za pět hodin neudělal to samé ... Ale vězte, že by to nebylo špatné, kdybychom odešli společně,“ uvedl v pondělí.

 • 5.

  Velký blondýn s černou botou alias Pierre Richard

  Před Delonem a rovněž za velkého potlesku přihlížejících velmi vratkým krokem přišel francouzský komik Pierre Richard. Chůzi zvládl jen s pomocí dvou berlí a samozřejmě doprovodu.

 • 6.

  Rakev na zemi uprostřed nádvoří

  Mnohé překvapilo, že rakev s ostatky Belmonda zabalená do státní vlajky byla po celou dobu ceremoniálu v Invalidovně položená na zemi uprostřed nádvoří. Dle zvyklostí je to běžný postup, když vojenská četa přinese rakev, tak ji na toto místo položí. Prezident Macron se s velikánem rozloučil poklonou a letmým dotykem.

 • 7.

  Sexy exmanželka Natty

  Zatímco na státním pohřbu v Invalidovně se držela v ústraní a dceru Stellu nechala se svými neteřemi a synovci v hloučku, tak na rodinný přišly společně. Natty v sobě šarmantní Pařížanku nezapře. Na první rozloučení se oblékla do černých rovných kalhot a hedvábné košile, na druhé zvolila to samé, ale v inkoustově modré.

  Většina dam si obula pohodlné boty, protože se po dlažebních kostkách špatně chodí, Natty měla po oba dva dny značkové lodičky na jehlovém podpatku. A aby lehce podtrhla svůj sex-appeal, rozepnula si knoflíček u košile tak, aby lehce vykukovala její černá podprsenka.

 • 8.

  Kolegové na kávičce

  Francouzský herec, scenárista, režisér, producent a komik Jean Dujardin (49) po skončení pohřbu zašel s kamarády herci na kávu do nedaleké restaurace.

  Jean-Paul Belmondo je jedním z posledních hrdinů francouzské kinematografie,“ prohlásil kdysi Jean, který je prvním francouzským hercem, který získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli za ztvárnění hvězdy němého filmu George Valentina ve snímku Umělec.

  Jsme rozpolceni mezi touhou plakat, protože už nám chybí, a pak plakat smíchy, protože by si to tak přál,“ prohlásil herec pro BFMTV na konci národní pocty Belmondovi. Belmondo byl podle něj „úsměv Francie“.

 • 9.

  Stovky lidí okupovaly Invalidovnu

  Po státním prohřbu v Invalidovně se ve čtvrtek večer v 19:30 hodin otevřely dveře všem Francouzům, kteří si přáli meditovat před rakví herce, který v pondělí zemřel ve věku 88 let. Několik stovek lidí čekalo, než mohli vstoupit do prestižní pařížské budovy. Brzy ráno se brány Invalidovny zavřely, přesto několik posledních přihlížejících zůstalo u dveří.

 • 10.

  Exprezident s milenkou

  Belmondovi vzdal hold nejenom prezident Macron, ale i jeho předchůdce Francois Hollande v doprovodu půvabné partnerky, herečky Julie Gayetové, s níž 6 let udržuje poměr. Nechyběli ministři a další politické špičky.

   

 • 11.

  Galerie

  Video: Druhý pohřeb Jeana-Paula Belmonda (†88): Rodina a přátelé se loučili v kostele, dorazil i Delon

  Video
  délka: 03:33.28
  Video se připravuje ...

  Druhý pohřeb Jeana-Paula Belmonda (†88): Rodina a přátelé se loučili v kostele, dorazil i Delon Reuters

   

  Fotogalerie
  130 fotografií

   

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 3

andorea: Už to s Belmondem fakt stačilo. Celý týden nic jiného než Belmondo.

(11. 09. 2021 10:17)

dulin: V rodině to asi a pořádně skřípalo, větší publicitu měl Delon,zato jeho bratr byl vždy mimo rodinu někde bokem a bez zájmu medií a nikde ani zmínka o soužití bratrů a to je divné.

(11. 09. 2021 09:56)

verka1: Gerard Depardieu byl se rozloučit?

(11. 09. 2021 09:08)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy