Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Hvězdy reagují na smrt bubeníka (†80) Rolling Stones: Jagger, McCartney, Elton John nebo Joan Jett

/
 • Hvězdy hudební branže reagují na smrt Charlieho Wattse z Rolling Stones
  25. srpna 2021 ● 12:18

  Náhlá smrt bubeníka legendární kapely Rolling Stones Charlieho Wattse (†80) zasáhla celý svět. Upřímnou soustrast umělcově rodině vyjadřují spolu s desetitisíci fanoušky z celé planety i Wattsovi zdrcení kolegové a přátelé z hudební branže.

  Tragickou zprávu zveřejnila v úterý odpoledne agentura AFP s odvoláním na Wattsova agenta. Krátce poté se smuteční oznámení objevilo i na instagramu Rolling Stones. Jaké jsou okolnosti Wattsova úmrtí, je veřejnosti neznámé.

  Wattsův mluvčí již na začátku srpna oznámil, že se hudebník kvůli blíže neurčené nemoci nezúčastní turné Rolling Stones plánovaného na podzim. „Charlie podstoupil úspěšnou operaci, ale lékaři si myslí, že potřebuje odpočinek,“ uvedl tehdy. Na ztrátu jednoho největších bubeníků své generace reagují fanoušci a hvězdy šoubyznysu z celého světa.

 • 1.

  Mick Jagger

  „Brouku, je mi z toho strašně smutno. Budeš nám moc chybět,“ napsal Mick Jagger k fotce svého přítele a kolegy.

 • 2.

  Ronnie Wood

  „Miluju tě, můj drahý blíženče, a budeš mi moc chybět. Jsi nejlepší,“ vzkázal zesnulému kamarádovi kytarista Stoneů Ronnie Wood.

 • 3.

  Keith Richards

  Zdrcený kytarista Keith Richards se přes žal nezmohl na slovo. Na instagramu vyvěsil snímek Wattsových bubnů s cedulkou "zavřeno". Příspěvek doplnil emojim zlomeného srdce.

 • 4.

  Paul McCartney

  Wattsova smrt zasáhla také beatlesáka Paula McCartneyho„Věděl jsem, že je nemocný, ale ne, že je tak moc nemocný… Upřímnou soustrast Stoneům. Je to pro ně obrovská rána, Charlie byl fantastický bubeník, pevný jako kámen,“ řekl ve videu.

   

 • 5.

  Elton John

  Slova chvály pro zesnulého umělce měl také zpěvák Elton John„Opravdu smutný den. Charlie Watts byl bubeník s velkým B. Největší švihák široko daleko a úžasný společník.“

 • 6.

  Ringo Starr

  „Bůh žehnej Charliemu. Budeš nám chybět, chlape. Mír a lásku tvé rodině,“ napsal ke společnému snímku Ringo Starr z Beatles.

 • 7.

  Joan Jett

  Obrovský smutek ze ztráty kamaráda pocítila královna rock'n'rollu Joan Jett. „Charlie Watts byl nejelegantnějším a nejdůstojnějším bubeníkem rock'n'rollu. Hrál přesně to, co bylo potřeba. Nic víc, nic míň. Byl to unikát.“

   

   

 • 8.

  Brian Wilson

  „Charlieho smrt mě šokovala. Nemám slov, je mi hrozně líto jeho rodiny. Charlie byl skvělý bubeník a já miloval hudbu Stoneů, vytvořili pár skvělých desek,“ napsal Brian Willson z The Beach Boys.

   

 • 9.

  Roger Taylor

  Tíživé prohlášení k Charlieho smrti vydal bubeník Roger Taylor z legendární kapely Duran Duran. 

  „Charlieho odchod mě velmi zasáhl. Od 60. let minulého století byl inspirací pro celou legii bubeníků. Laskavý, elegantní, důstojný a vyrovnaný… Navzdory tomu, že byl v nejlepší rockové kapele všech dob, byly jeho skromnost a pokora zářivým světlem, které je třeba následovat.“

 • 10.

  Nickelback

  „Ztratili jsme jednoho ze skutečných průkopníků rock'n'rollu. Skvělý umělec a ještě lepší člověk. O Charliem se toho dá říci spousty, ale prozatím si poslechneme dar, kterým nás obohatil – jeho hudbu,“ napsali členové kanadské kapely Nickelback k Wattsové fotografii.

 • 11.

   

  VIDEO: Rolling Stones v Letňanech a dylanovka Like a Rolling Stone.

  Video
  délka: 01:20.03
  Video se připravuje ...

  Rolling Stones v Letňanech a dylanovka Like a Rolling Stone. Matěj Pospíšil

  Fotogalerie
  66 fotografií

Články odjinud
Video se připravuje ...
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy