Před pěti lety bojovala Máziková se zákeřným melanomem, nyní ji nádorové onemocnění trápí znovu. „Dostala jsem bílou rakovinu, tu na tváři,“ prozradila  v rozhovoru pro časopis Šarm, na který odkázal slovenský server topky.sk.

„Je to předrakovinový stav, takže tady na líci jsem měla velký problém,“ pokračovala zpěvačka a popsala, jak jí nevzhledný a zhoubný flek na tváři při focení museli přelepovat. Léčbu podstoupila před několika měsíci, do karet jí štědře nahrála koronovirová pandemie a povinné roušky. „Nosila jsem roušky a nikdo mi na tvář, na které mi dělali zákrok, neviděl,“ dodala.

Bílá rakovina neboli bazaliom je nejčastějším typem zhoubného kožního bujení. Od melanomu se liší barvou, tvarem a umístěním, objevuje se na tváři a krku. V pokročilém stadiu je bazaliom opravdu zákeřný, může napadnout svaly, kosti nebo chrupavky a rozšířit se do dalších orgánů.

Pro Mázikovou je to už druhý boj s nepříjemným neduhem. O Vánocích 2016 si všimla podezřelého tmavého znaménka v dekoltu. Po chirurgickém odstranění znaménka se zpěvačce ulevilo – nádor byl naštěstí nezhoubný.

VIDEO: Leoš Noha čeká dva roky na nové srdce! A slzy Dády pro rodinu Štaidlových

Video
délka: 02:27.44

Leoš Noha čeká dva roky na nové srdce! A slzy Dády pro rodinu Štaidlových Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
23 fotografií