Tragickou událost agentuře AFP oznámil syn Anthony Delon (56). „Moje matka zesnula dnes dopoledne v 11 hodin, v Paříži, obklopena blízkými.“ Nathalie podlehla rakovině, podle Anthonyho byl průběh nemoci rychlý.

Nathalie Delonová hrála ve zhruba třicítce filmů a do paměti diváků se zapsala zejména rolí Jane z filmu Samuraj Jeana-Pierra Melvilla z roku 1967, kde stanula po boku svého manžela Alaina. Objevila se také ve snímcích Modrovous nebo Zvony smrti.

VIDEO: Dalibor Janda ve vážném stavu v nemocnici! A Polívka v show Tvář skončil.

Video
délka: 02:43.68
Video se připravuje ...

Dalibor Janda ve vážném stavu v nemocnici! A Polívka v show Tvář skončil. Bára Horáková, Lukáš Červený

Později se Delonová postavila za kameru a dva filmy režírovala. V roce 2006 vydala paměti. Posledním filmem, který před odchodem do hereckého důchodu v roce 2008 natočila, bylo francouzsko-německé drama Nuit de chien.

Delonová, vlastním jménem Francine Canovasová, se narodila španělským rodičům v Maroku, kde se také poprvé vdala. Do Paříže přijela v roce 1962, kde se na diskotéce náhodou seznámila s tehdy stoupající hereckou hvězdou Alainem Delonem. Jejich bouřlivé manželství trvalo od roku 1964 do roku 1969.

V létě 2019 postihla Alaina Delona mrtvice. Herce museli operovat a následující tři týdny strávil na jednotce intenzivní péče. Z krvácení do mozku se již vzpamatoval. Otázkou je, jak na něj zpráva o úmrtí ženy jeho života zapůsobí...

VIDEO: Dcera Jandy, kterého zradilo srdce: Opravdu se bojím! A Štaidlův boj s covidem. Blízcí promluvili.

Video
délka: 02:07.58
Video se připravuje ...

Dcera Jandy, kterého zradilo srdce: Opravdu se bojím! A Štaidlův boj s covidem. Blízcí promluvili. Bára Horáková, Lukáš Červený

Fotogalerie
41 fotografií