Charismatický francouzský herec Jean-Paul Belmondo si získal srdce diváků například v komediích Zvíře nebo Muž z Acapulca, anebo jako drsný, ale vždy čestný a férový polda z mnoha syrových detektivek. Z muže, ze kterého se dámám ve velkém podlamovala kolena, je ale dnes už téměř devadesátiletý stařeček, na kterém se věk hodně podepsal.

Nejmarkantnější to bylo před několika dny, kdy se účastnil obřadu na počest zesnulého scenáristy Guye Bedose (†85). Muž, jenž stojí za komediemi Záletník, Záletník 2 či Rej výtržníků, v nichž zazářil známý herec Jean Rochefort (†87), zesnul 28. května.

Zádušní mše, která se konala v kostele Saint-Germain-des-prés v Paříži, se účastnila celá řada slavných francouzských celebrit. Pro sedmaosmdesátiletého Belmonda se však dva malé schody vedoucí ke kostelu staly málem nepřekonatelným problémem! Přestože se podepíral o hole, nebyl schopen zvednout nohy. Okolo stojící lidé mu proto museli pomoct… a vynést ho.

A to byl velmi smutný pohled! Někdejší sex symbol let sedmdesátých Belmondo byl totiž celý život znám tím, že je velice aktivní, a i ty nejakčnější scény natáčel sám, bez kaskadéra. V mládí se dokonce snažil prosadit jako boxer, než mu jeho sportovní kariéru překazila tuberkulóza...

VIDEO: Jiří Krampol (81), známý jako dvorní dabér Jeana-Paula Belmonda, znovu jeho v kůži : Co máme společného? Pár kreténů!

Video
délka: 02:05.00

Krampol znovu v kůži Belmonda: Co máme společného? Pár kreténů! Petr Macek, Lukáš Červený, hudba: hudebnibanka.cz/Mordechai Ferber -Arc De Triomphe

Fotogalerie
44 fotografií