Byla zvyklá na jásot davu a bouřlivý potlesk, luxusní dovolené a vždy dostatek financí… nyní však musela britská zpěvačka Lara Rebekah Harveyová vyměnit prkna, co znamenají svět, za práci ve známém řetězci potravin. Stala se totiž jednou z tisíců účinkujících, kteří přišli o zaměstnání, když se všechna divadla uzavřela kvůli koronavirové karanténě. Ve Velké Británii je situace kolem viru covid-19 totiž stejně nepříjemná jako například u nás v Česku. Vyhledávaná pěvkyně z Opera Holland Parku se proto musela poohlídnout po trochu jiné práci.

Poslední tři týdny pracuje v obchodech řetězce Lidl, a to jak ve skladech, tak i přímo v krámě, kde rovná zboží do polic. Plavovláska, která vydělávala tisíce, má nyní 9 liber na hodinu, což je zhruba 280 korun. A je to prý obrovský rozdíl proti jejímu „normálu“. „Nemohlo by se to snad víc lišit,“ prohlásila podle britského magazínu Daily Mail Harveyová. Je na tom tedy dost podobně jako česká herečka Barbora Mottlová (33), co vzala za vděk prací za kasou v jiném známém supermarketu.

„Můj první týden byl vyčerpávající, protože je velmi fyzicky náročné a hodně se tu zvedají těžké předměty. Ale mám štěstí, že mám práci,“ zdůraznila anglická zpěvačka s tím, že někteří její kolegové si jsou moc dobře vědomi faktu, že je vyhledávanou operní hvězdou. „Myslím si, že jsou tím docela překvapení,“ přiznává Harveyová, která byla sólistkou i v Royal Albert Hall v Londýně. „Ale i když jsem za tuhle práci vděčná, nemohu se dočkat, až se vrátím zase do opery...“

Fotogalerie
20 fotografií