„Vlastní příčinou úmrtí byl zápal plic, ten mu ale způsobila nemoc Covid-19,“ citovala agentura AP hudebníkova syna Ellise Marsalise III. Jeho otec byl hospitalizovaný v nemocnici v New Orleans, které je pandemií koronaviru těžce zkoušeno.

Na zesnulého pianistu vzpomínala i starostka města LaToya Cantrellová (47). „Ellis Marsalis byl legendou… byl učitelem, otcem a ikonou, slova nestačí na to, abychom popsali jeho umění, radost a ten zázrak, který dával světu.“

Marsalis se narodil 14. listopadu 1934 v New Orleans v Louisianě. Čtyři ze šesti synů šli v jeho šlépějích a stali se rovněž uznávanými hudebníky a instrumentalisty. V České republice se Marsalis objevil v roce 1999, kde za doprovodu Českého národního symfonického orchestru pod taktovkou dirigenta Paula Freemana vystoupil v pražském Rudolfinu.

Marsalis se zařadil mezi další hudební hvězdy, které padly za oběť novému typu koronaviru. Hudebník Alan Merrill (†69), známý ze skupiny Arrow, zemřel v neděli 29. března. Stejný den virové onemocnění připravilo o život i country zpěváka Joea Diffieho (†61). Country písničkář John Prine (73) s nákazou bojuje už několik dní a je připojen na plicní ventilaci.

Fotogalerie
16 fotografií