Hvězdě seriálu Will a Grace se stalo osudným selhání srdce. Zemřela v nemocnici Cedars-Sinai Medical Center v Los Angeles po krátké nemoci, oznámila agentuře AP její agentka Lori DeWaalová. Nejvíc teď jistě truchlí hereččin manžel Walter Dominguez, s nímž prožila více než 40 společných let.

Po její smrti spisovatel vydal truchlivé prohlášení za celou rodinu: „Nejvíc byla Shelley jako herečka hrdá na ztvárnění nezdolné Rosario v komediálním seriálu, který pomáhal prosazovat rovnost pro komunitu lidí LGBTQ (zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby – pozn.red.). Byla dále hrdá na to, že mohla hrát silnou, milující, ale smělou postavu s latinskoamerickými kořeny. Věřila, že nejlepší způsob, jak změnit lidské myšlení a jejich srdce, je přes komedii.“

„Rosario byla moje nejoblíbenější postava,“ přiznala za života i sama Shelley Morrisonová s tím, že jí připomínala její vlastní matku. „Ta milovala zvířata a děti, ale nestrpěla blbce,“ dodala ve své autobiografii. Původně měla být přitom Rosario Salazarová pouze štěkem v jedné epizodě, ovšem místo toho se stala jednou z nejvýraznějších vedlejších postav a objevila se hned v 68 dílech během osmi sérií seriálu vysílaných v letech 1998 - 2006.

Kromě toho, že byla oporou své zaměstnavatelky Karen, byla kvůli získání zelené karty dokonce jednu dobu provdaná za excentrického gaye Jacka. Do posledních sérií obnoveného seriálu natáčených od roku 2017 se už Morrisonová nevrátila, pravděpodobně kvůli věku či zdravotním potížím.

I přesto na ni kolegové z Will a Grace nikdy nezapomněli a nyní na ni všichni představitelé čtyř hlavních rolí zavzpomínali na sociálních sítích. „Tak smutné zprávy. Naše milovaná Shelley Morrisonová dnes zemřela. Byla absolutně úžasná a měla to největší srdce. Byla součástí naší rodiny z Will a Grace a bude nám moc chybět. Myslím teď na jejího manžela Waltera a celou rodinu,“ napsal představitel Jacka Sean Hayes (49).

„Právě se mi na mobilu ukázalo, že Shelley Morrisonová zemřela. Moje srdce ztěžklo,“ svěřila se zase Megan Mullallyová (61) alias seriálová Karen. „Díky za tvé přátelství a partnerství, Shell. Zvládla jsi na tomto světě úchvatné věci a budeš tu chybět,“ dodala.

„Ach Shelley, jaká ztráta. Naše milovaná Rosario odešla. Její kariéra trvala celé dekády, ale navždy zůstane naší drahou Rosie,“ napsala zase Grace neboli Debra Messingová (51) a její kolega Eric McCormack (56) neboli Will Thruman zveřejnil tento tweet: „Měla krásnou duši a byla skvělou herečka. Její práce jako Rosario se jemně lišila po sériích a byla neuvěřitelně vtipná.“

Fotogalerie
12 fotografií