Že v manželství budou hrát velkou roli peníze, bylo jasné už od začátku. Vždyť David byl úspěšný fotbalista a Victoria popová hvězda. Beckham se už v roce 1991 upsal Manchester United. Na Old Traffordu se stal tehdejším nejlépe placeným fotbalistou světa, když během posledního roku pobral gáži 300 milionů korun.

On trží, ona tratí

V létě roku 2003 se přesunul do Realu Madrid (polepšil si na 480 milionů za rok), odkud po pěti letech putoval do amerického LA Galaxy. Tam si během šestiletého angažmá vydělal neuvěřitelných šest miliard korun! Nejen ze svého platu, ale také díky reklamám. Anglický fotbalista pracoval s takovými značkami jako Samsung, Adidas, Pepsi a mnoha dalšími.

Fotbalovou kariéru zakončil v roce 2013 pětiměsíčním angažmá ve francouzském Paris Saint-Germain. Celou výplatu, tedy 100 milionů korun, tehdy věnoval dětské charitě, zoufat si ale nemusí. Šutér, jehož specialitou byly přímé kopy, dál úspěšně vydělává; má svoji vlastní značku whisky a vlastní americký fotbalový klub Inter Miami.

K podobným finančním úspěchům měla našlápnuto i Victoria. V 90. letech se přidala k dívčí skupině Spice Girls, kde si dohromady přišla na dvě miliardy korun. V novém miléniu ale se zpíváním sekla a definitivně se dala na módu. Prosadila se a v roce 2008 založila vlastní módní značku Victoria Beckham Limited.

V roce 2015 musel Victoriino prodělečné podnikání David zalepovat prostřednictvím své firmy částkou 134 milionů korun. O rok později to bylo už 240 milionů a vloni Victoriina značka vykázala ztrátu dokonce 286 milionů. To už došla trpělivost i Davidovi, a byť mu jeho firma DBVentures ročně vydělává přes 700 milionů korun, odmítl dál ztráty manželky financovat.

Spekulace o možném rozvodu Victorie a Davida se v médiích objevují pravidelně, obvykle spojené s fotbalistovou zálibou v jiných ženách… Krize přišla v roce 2018. Každý si všiml chladného chování bývalé členky Spice Girls, která se na veřejnosti ke svému muži vůbec neměla. Victoria si dokonce nechala odstranit tetování na levém zápěstí, kde měla Davidovy iniciály! Nakonec se ale vše urovnalo a »Posh Spice« před 20. výročím svatby všem pochybovačům vzkazuje: „David je skvělý manžel a otec. Podporuje mě ve všem, co dělám. Oba si uvědomujeme, že jsme dohromady silnější, než kdybychom byli každý sám.“

V tátových stopách jde jen dcerka

Victoria a David zplodili hned čtyři potomky, tři kluky a dcerku. Bohužel pro Albion se zdá, že žádný z Davidových synů nebude kráčet v jeho stopách profesionálního fotbalisty, v tomto směru jsou všichni kluci spíše po Victorii.

Brooklyn (20)

Brooklyn se sice snažil na zeleném pažitu prosadit, ale v roce 2015 byl propuštěn z akademie Arsenalu poté, co nezískal požadované stipendium. Fotbal odsunul do pozadí a dal se na modeling.

Romeo (16)

Podobně dopadl i Brooklynův bratr Romeo. Ten opustil stejnou akademii jen pár měsíců po svém bráškovi; podle všeho v sobě neměl tu pravou vášeň. Namísto toho našel zalíbení v tenisu a – stejně jako Brooklyn – v modelingu.

Cruz (14)

I třetí ze synů se připojil k mládežnické akademii Arsenalu, se kterou trénoval. A přestože se tvrdilo, že je ze všech Beckhamových potomků ten nejnadanější, táhlo ho to jiným směrem. Cruzovi učarovala hudba, v roce 2016 dokonce vydal vlastní vánoční singl.

Harper (7)

Reprezentační dres se jmenovkou Beckham by se mohl v budoucnu objevit alespoň v ženském fotbale! Jediný, kdo se prý »potatil« a chtěl by skutečně hrát fotbal, je totiž dcera Harper. To ale ukáže až čas, vždyť příští týden jí bude teprve osm let.

Fotogalerie
86 fotografií