Pokud se neprokáže vina, není pochyb o nevině. A v případě slavného herce Gérarda Depardieua, francouzského herce s výrazným nosem a ruským občanstvím, známého například z filmů Asterix a Obelix, Muž se železnou maskou nebo z komedie Drž hubu, kde hrál po boku Jeana Rena (70), vina rozhodně prokázána nebyla. Loni v létě musel totiž tenhle milovník vína a krásných žen čelit obvinění, že znásilnil mladou herečku, jejíž jméno není veřejnosti známé. A to celkem dvakrát, nejprve 7. srpna a pak 13. srpna. K útoku mělo dojít v jeho pařížském bytě během neoficiální divadelní zkoušky.

Herec prostřednictvím svého právního zástupce tohle nařčení vehementně popíral. „Měl jsem dlouhou schůzku s Gérardem a jsem naprosto přesvědčen, že jeho nevina bude prokázána. Absolutně odmítá jakýkoli útok či znásilnění,“ prohlašoval jeho právník do médií. Pařížská prokuratura podle deníku Le Parisien okamžitě zahájila patřičná šetření a herec s vyšetřovateli ochotně spolupracoval. Téměř po roce bylo prostřednictvím agentury AP nakonec oznámeno, že ani „vícero vyšetřování“ tvrzení o znásilnění neprokázalo. Všechna obvinění byla tedy záhy stažena.

Nebylo to ovšem jediné řízení, které proti němu bylo minulý rok zahájeno. V Rusku se ocitl na seznamu dlužníků. Depardieu je totiž od roku 2013 občanem Ruské federace, občanství mu udělil sám prezident Vladimir Putin (66). Přestože herec tvrdí, že má Rusko rád a Francouzi jsou idioti, kteří vyrábí vína a páchnoucí sýr pro turisty“, v Rusku nežije a ani tam neplatí daně. V červnu 2018 bylo proto proti němu zahájeno exekuční řízení. Herec dostal pokutu a řízení bylo po 2 týdnech uzavřeno. V oficiálním záznamu stojí, že dlužník v jejich zemi nevlastní žádný majetek, tudíž mu úřady nemají co zabavit. I přes své nehezké řeči o svých spoluobčanech stále bydlí ve Francii.

Fotogalerie
30 fotografií